Реалізація майна СЕТАМ

Отримайте консультацію від фахівця
Залиште номер телефону та отримайте необхідну інформацію
Перейти до аукціонів
СЕТАМ - СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ТОРГІВ АРЕШТОВАНОГО МАЙНА

Єдиною системою продажу арештованого майна органами державної виконавчої служби та приватних виконавців в Україні є система електронних торгів – СЕТАМ. Порядок реалізації арештованого майна регламентується Законом України «Про виконавче провадження» та Порядком реалізації арештованого майна. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text

Замовити консультацію

РОЗГЛЯНЕМО, ЩО СОБОЮ ПРЕДСТАВЛЯЄ ДАНА СИСТЕМА ТА ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ АРЕШТОВАНЕ МАЙНО

СЕТАМ – система електронних торгів арештованого майна. Система почала працювати в усіх регіонах України з серпня 2014 року. Основним напрямком роботи СЕТАМ є продаж арештованого майна, що виставляється на продаж державною виконавчою службою чи приватними виконавцями. Окрім арештованого майна в системі реалізовуються активи збанкрутілих банків та підприємств, а також фізичних та юридичних осіб у рамках проекту добровільної реалізації майна.

В СИСТЕМІ СЕТАМ ПРОДАЄТЬСЯ НАСТУПНЕ МАЙНО:

- Нерухомість (комерційна, промислова, виробнича, складська, житлові будинки та квартири, готелі та бази відпочинку, недобудови, гаражі);

- Земельні ділянки з різним призначенням;

- Транспортні засоби (легкові автомобілі, вантажні автомобілі, автобуси, спецтехніка, сільгосптехніка, водний транспорт, причепи);

- Електро та побутові товари;

- Металобрухт та вугілля;

- Канцелярські товари та одяг і взуття.

По-перше, СЕТАМ є державною установою, що в свою чергу в якійсь мірі дає гарантію чесних аукціонів. Крім того, є відповідний порядок проведення торгів затверджений Міністерством юстиції України якого зобов’язанні дотримуватись державні виконавці при передачі майна на аукціон.

По – друге, вартість майна. Майно передається на реалізацію за ринковою ціною, що визначається незалежним оцінювачем.

У випадку нереалізації с перших та других торгів майно уцінюється до 30% для нерухомості та до 50% для рухомого майна. Єдиним але не приємним мінусом для потенційних покупців є те, що майно реалізується в примусовому порядку без згоди власника.

Тому покупці повинні усвідомлювати про можливі ризики купівлі майна «в мішку» зі сторони колишніх власників.

ЯК ПРИЙНЯТИ УЧАСТЬ В АУКЦІОНІ СЕТАМ

Шаг 1. Необхідно пройти реєстрацію на сайті СЕТАМ за посиланням www.setam.net.ua або на сайті електронних майданчиків ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ, що приєдналися до системи СЕТАМ.

Шаг 2. Сплатити гарантійний внесок в розмірі 5 % від початкової ціни.

Шаг 3. Участь в аукціоні. Триває аукціон з 9.00 год. до 18.00 год. Суть аукціону полягає в підвищенні початкової ціни на мінімальний крок (1% від початкової ціни). Кількість кроків підвищення ціни для учасників необмежена окрім особливої ставки. Особлива ставка - пропозиція учасника електронних торгів придбати майно, зроблена незалежно від перебігу електронних торгів та мінімального кроку. Критерієм визначення переможця є найвища запропонована ціна.

Шаг 4. Підписати протоколу (якщо це предмет іпотеки) та проведення оплати. Оплата повинна бути проведена протягом 10 банківських днів.

Шаг 5. Отримати акт про проведенні торги. Після того як кошти буди переведені на відповідні рахунки продавця, державний виконавець чи приватний виконавець готують акт про проведенні торги та передають його переможцю. Не пізніше наступного дня скасовують всі наявні арешти та заборони окрім обтяжень накладених судом в якості забезпечення позову.

Шаг 6. Отримати Свідоцтва на право власності та реєстрація права власності. Після отримання Акта про проведенні торги переможець аукціону звертається до компетентного органу для реєстрації права власності. Фактично це вся процедура участі в аукціоні. Так звичайно в процесі участі в аукціоні можуть виникати найрізноманітніші ситуації та складності від несвоєчасного зарахування гарантійного внеску і до скасування результатів електронних торгів.

ПОРАДИ ПРОВІДНИХ ЮРИСТІВ

Деякі корисні поради від юристів компанії «Електронні закупівлі» https://ezakupivli.com.ua щодо участі в аукціонах СЕТАМ.

Перш за все необхідно максимально зібрати всю інформацію відносно об’єкту, що плануєте купувати та його власника.

Отримати від продавця (державного чи приватного виконавця) правовстановлюючі документи та технічні характеристики, вимагати надати можливість фактично переглянути об’єкт купівлі. Перевірити інформацію відносно боржника – власника майна, що реалізується. Дані хто є власником майна можна отримати з Автоматизованої системи виконавчого провадження. За даними ПІБ боржника перевірити інформацію, що міститься в інтернет ресурсах.

По – друге, обов’язково перевіряти інформацію на сайті Судової влади України відносно судових справ за участю власника майна.

По – третє, перевіряти в реєстрі речових прав наявність всіх арештів та обтяжень відносно майна якщо це нерухомість.

Лише після зібраної інформації та проведеного юридичного аналізу можна приймати рішення щодо участі в аукціоні. Команда юристів EZakupivli вже протягом 3 років успішно супроводжую клієнтів з купівлі майна на аукціонах СЕТАМ та PROZORRO. В своєму портфелі має більше 600 успішних кейсів з купівлі нерухомості, транспортних засобів, прав вимог за кредитними договорами, об’єктів малої приватизації, активів державної та комунальної власності.

Отже, чи варто купувати арештоване майно на СЕТАМ. Так звичайно варто, оскільки це можливість придбати нерухомість в центрі міста чи автомобіль вашої мрії за цінами дешевше ринкових. Про це також свідчать і основні показники діяльності СЕТАМ. Так з початку своєї роботи в системі проведено більше 60 000 успішних аукціонів на суму більше ніж 11 млрд. грн. Про те необхідно не забувати про можливі ризики та «підводні камні», що можуть вас очікувати після перемоги в аукціоні. Тому при купівлі майна з аукціонів рекомендуємо звертатись до фахівців заради уникнення довготривалих судових процесів та успішної перемоги в аукціоні.

ПЕРЕЛІК НАШИХ ПОСЛУГ

- Пошук активу/майна за вказаними параметрами;

- Моніторинг активу/майна за вказаними параметрами;

- Безкоштовна реєстрація на електронному майданчику;

- Супроводження участі в онлайн Аукціонах;

- Перевірка права власності та наявних обтяжень;

- Супроводження купівлі – продажу майна придбаного з Аукціону;

- Юридичний супровід відступлення прав вимог;

- Безкоштовні консультації на всьому етапі участі в аукціоні.

СЕТАМ - система електронних торгів арештованого майна

Єдиною системою продажу арештованого майна органами державної виконавчої служби та приватних виконавців в Україні є система електронних торгів – СЕТАМ. Порядок реалізації арештованого майна регламентується Законом України «Про виконавче провадження» та Порядком реалізації арештованого майна. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text

РОЗГЛЯНЕМО, ЩО СОБОЮ ПРЕДСТАВЛЯЄ ДАНА СИСТЕМА ТА ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ АРЕШТОВАНЕ МАЙНО 

СЕТАМ – система електронних торгів арештованого майна. Система почала працювати в усіх регіонах України з серпня 2014 року. Основним напрямком роботи СЕТАМ є продаж арештованого майна, що виставляється на продаж державною виконавчою службою чи приватними виконавцями. Окрім арештованого майна в системі реалізовуються активи збанкрутілих банків та підприємств, а також фізичних та юридичних осіб у рамках проекту добровільної реалізації майна.

В СИСТЕМІ СЕТАМ ПРОДАЄТЬСЯ НАСТУПНЕ МАЙНО:

  • Нерухомість (комерційна, промислова, виробнича, складська, житлові будинки та квартири, готелі та бази відпочинку, недобудови, гаражі);
  • Земельні ділянки з різним призначенням;
  • Транспортні засоби (легкові автомобілі, вантажні автомобілі, автобуси, спецтехніка, сільгосптехніка, водний транспорт, причепи);
  • Електро та побутові товари;
  • Металобрухт та вугілля;
  • Канцелярські товари та одяг і взуття.

РОЗГЛЯНЕМО ПЛЮСИ ТА МІНУСИ ДАННОЇ СИСТЕМИ

По-перше, СЕТАМ є державною установою, що в свою чергу в якійсь мірі дає гарантію чесних аукціонів. Крім того, є відповідний порядок проведення торгів затверджений Міністерством юстиції України якого зобов’язанні дотримуватись державні виконавці при передачі майна на аукціон. 

По – друге, вартість майна. Майно передається на реалізацію за ринковою ціною, що визначається незалежним оцінювачем. У випадку нереалізації с перших та других торгів майно уцінюється до 30% для нерухомості та до 50% для рухомого майна. Єдиним але не приємним мінусом для потенційних покупців є те, що майно реалізується в примусовому порядку без згоди власника. Тому покупці повинні усвідомлювати про можливі ризики купівлі майна «в мішку» зі сторони колишніх власників.

    Відгуки
    Відповіді на актуальні питання
    Вся інформація про майно відображена в оголошенні в розділі «характеристика лоту». В розділі «інформація про лот» можна дізнатися про наявні обтяження та заборони на відчуження. В розділі «вкладення» розміщені технічні документи до об’єкту продажу.
    Переможець аукціону протягом 10 банківських днів повинен здійснити розрахунки за придбане на електронних торгах майно. Після зарахування коштів на рахунок продавця (державної виконавчої служби чи приватного виконавця), державний чи приватний виконавець протягом п’яти робочих днів складає акт про проведені електронні торги. Після отримання акту про проведенні електронні торги, переможець звертається до приватного нотаріуса за отриманням Свідоцтва про реєстрацію права власності. Для реєстрації права власності переможець повинен подати нотаріусу затверджений протокол торгів (у разі продажу предмета іпотеки), платіжний документ, що підтверджує сплату коштів та акт про проведені електроні торги. Всі арешти, що були накладені в межах примусового виконання скасовуються.
    СЕТАМ – система електронних торгів арештованого майна, що координується державним підприємством «СЕТАМ». На даній платформі реалізується арештоване майно державними та приватними виконавцями в межах виконавчого провадження щодо виконання судових та інших рішень. Крім того, на СЕТАМі реалізується майно юридичних та фізичних осіб в добровільному порядку.

    У ВАС Є ПИТАННЯ?

    Напишіть нам
    Обов’язкове поле введення