Аукціони з продажу активів банків

Банківська система України переживає зараз не найкращі часи. В процесі ліквідації знаходиться 91 банк.
 
Повний перелік Банків, що ліквідуються можна переглянути тут: http://www.fg.gov.ua/not-paying/liquidation
 
На етапі ліквідації банку в позичальника з’являється більше поле для маневрів. Починається продаж майна (активів) банку. Право вимоги за кредитом – такий же актив банку, як і нерухомість чи автомобіль. Продаж активів відбувається на відкритих торгах (аукціоні). Зокрема, в електронній формі через електронний майданчик. Перелік організаторів торгів (електронних майданчиків) можна переглянути тут:
 
 
З 1 лютого усі аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються, відбуваються винятково у системі ProZorro.Продажі. Відповідне рішення, було прийнято Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у грудні минулого року.

Хто може брати участь в аукціоні?

 
Відповідно до регламенту роботи електронної торгової системи щодо організації та проведення відкритих торгів (аукціонів) з продажу активів (майна) банків, що виводяться з ринку та банків, що ліквідуються, учасник – фізична особа, що має повну дієздатність або юридична особа, в особі уповноваженого представника, яка є користувачем ЕТС виявила намір прийняти участь в електронних торгах, відповідає вимогам встановленим цим Регламентом ЕТС та законодавством, сплатила гарантійний внесок, пройшла процедуру реєстрації для участі в електронних торгах відповідно до Регламенту ЕТС.
 
Учасником електронних торгів, предметом продажу на яких є права вимоги за кредитними договорами та договорами забезпечення, не може бути користувач який є позичальником (боржником відносно банку) та/або поручителем (майновим поручителем) за такими кредитними договорами та/або договорами забезпечення.
 
Отже, взяти участь в аукціоні з придбання права вимоги може будь яка фізична та юридична особа окрім позичальника та поручителя (майнового поручителя).
 
Довідково: Міністерство юстиції затвердило зміни до Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку, відповідно до яких знято обмеження щодо переліку осіб, які можуть брати участь в аукціонах з продажу прав вимоги за кредитами. зміни до пункту 5.11 глави 5 розділу V Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку (затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду від 5 липня 2012 року №2) були внесені у зв’язку із набранням чинності рішення виконавчої дирекції Фонду від 21.11.2016 №2526 «Про внесення змін до Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку».
 

Як взяти участь в аукціоні?

 
Перш за все необхідно зареєструватись в якості учасника на електронному майданчику. Для прикладу можна переглянути тут: https://www.dto.com.ua/registration/sellers. Реєстрація на майданчику безкоштовна.
 
Кожен лот містить інформацію відносно активу, що виставлений на реалізацію. В паспорті активу, міститься вся інформація, що має відношення до даного кредиту: дата укладення кредитного договору, строк дії, наявність заставного майна, наявність поручителів, сума боргу, вартість даного кредиту, тощо. Крім інформації щодо кредиту в лоті відображені дані щодо дати аукціону, кінцевої дати подання пропозиції, початкової вартості лота, розміру мінімального кроку та гарантійного внеску.
 
Наступний крок це сплата гарантійного внеску. Кожному зареєстрованому користувачу ЕТС надається особистий кабінет, де користувач має можливість отримати рахунок для сплати гарантійного внеску.
 
Останній крок – подання пропозиції. Після сплати гарантійного внеску учасник подає свою цінову пропозицію яка затверджується ЕТС.
 
Отже, для участі в аукціоні необхідно здійснити три кроки – зареєструватись на майданчику, сплатити гарантійний внесок, подати цінову пропозицію.
 
Що необхідно знати переможцю Аукціону?
Після успішно проведеного аукціону, переможцю необхідно протягом 3 робочих днів підписати протокол електронних торгів. Після опублікування протоколу торгів в ЕТС, переможець може здійснювати оплату за придбаний лот.
 
Згідно до п. 7.29 Регламенту ЕТС переможець електронних торгів зобов’язаний – укласти договір відступлення прав вимоги протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу електронних торгів.
У разі не підписання переможцем торгів протоколу торгів та договору про відступлення прав вимоги торги відміняються і набувають статусу «Торги не відбулись».

Що потрібно уточнити в Банку до підписання договору про відступлення прав вимоги?

 
Чи є в наявності оригінал кредитного договору/поруки/іпотеки;
Чи є рішення суду про стягнення заборгованості за кредитом, який купується та чи відкрито виконавче провадження по даному рішенню;
 
Про наявність арештів та заборон третіх осіб.
 

Чи потрібна допомога юристів?

Викуп кредиту шляхом відступлення прав вимоги досидь складна процедура та має багато різних нюансів та аспектів.
 
Навіть найменша помилка допущена під час підготовки до участі в аукціоні (реєстрація на електронному майданчику, своєчасна сплата гарантійного внеску, подання пропозиції) або неподання необхідних документів та заяв може бути підставою для дискваліфікації учасника Аукціону. Проте це механізм реальний та працює на практиці.
 
Компанія Електронні закупівлі вже протягом року здійснює супроводження клієнтів щодо викупу кредиту шляхом відступлення прав вимоги в Банків, що знаходяться в стадії ліквідації. Більше 40 наших клієнтів вирішили свої довготривалі проблеми з кредитом саме таким шляхом.
 
Якщо Ви маєте забезпечений кредит в Банку, що ліквідується та маєте намір вирішити питання з кредитом, фахівці компанії Електронні закупівлі проконсультують Вас та за необхідності проведуть комплексне супроводження правочину відступлення прав вимоги з моменту реєстрації на електронному майданчику і до підписання з Банком договору відступлення прав вимоги за кредитом.
 
Тут – https://ezakupivli.com.ua/rmb/pereustupka-prav-vimog/, Ви зможете ознайомитись з усіма видами послуг нашої Компанії. Якщо у Вас будуть питання пишіть нам на електронну адресу: electroni.zakupivli@gmail.com або телефонуйте по номеру (063) 410-17-05.
 
Звичайно, вирішувати тільки Вам – або просто чекати, коли права вимоги за вашим кредитом у збанкрутілому банку викупить інший банк, організація або фізична особа, після чого вже в повному об’ємі виплачувати зобов’язання з відсотками новому власникові, або ж скористатися банкрутством банку і викупити свій же кредит за допомогою юридичної компанії з дуже вигідним дисконтом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *