«Логіка» госзакупівельників: «Одеська залізниця» планує закупити пісуари імпортного виробництва майже в 2 рази дорожче ринкової ціни

Корупція в держзакупівлях набуває часом дивні форми і може торкнутися будь-якого предмета закупівлі. Не дарма Україна на 130 місці за рівнем боротьби з корупцією серед 180 країн світу. Ось наприклад, як «правильно» закуповувати пісуари показала «Одеська залізниця».

“Одеська залізниця” оголосила переможця тендеру на закупівлю 20 писуарів, очікувана вартість кожного при цьому становить 21 200 гривень. Згідно з вимогами замовника, пісуари повинні бути польської фірми KOLO, серії Nova Pro FELIX в комплекті з безконтактним зливним пристроєм фінської фірми ORAS, серії NEW ELECTRA 6567. Приймаються також еквіваленти близькі до них, але у інших виробників інші габаритні розміри, а відсіяти таких виробників на тендері не складає труднощів, це ж стосується і зливних пристроїв. Саме тому всі учасники пропонували продукцію виключно цих фірм.

Залишається загадкою, чому Одеській залізниці знадобилися виключно ці пісуари, і їм абсолютно немає ніякого діла до продукції вітчизняного виробника, але не це є головним питанням обговорення.

У тендері брали участь наступні фірми: ТОВ “Алюр Груп”, ТОВ “Восток-Інвест Плюс”, ТОВ “Гіссен”, ТОВ “СТРАЖСПЕЦТЕХ”, ФОП Груздєв А.А. і ТОВ “Інвестколіяпроект”. При цьому ТОВ “СТРАЖСПЕЦТЕХ” не надали ніякої інформації про товар, а ФОП Груздєв А.А. не надав жодного документа взагалі. В результаті дві компанії ТОВ “Алюр Груп” і ТОВ “Схід-Інвест Плюс” розігрували між собою першість у торгах не знижуючи своїх цін на аукціоні взагалі (див. мал.). В результаті ціна була знижена на 47% від очікуваної, в цьому випадку комплект коштуватиме 11 250 гривень. Переможцем аукціону стала фірма ТОВ “Алюр Груп”.

Тепер порівняємо цю закупівлю з ринковими реальними цінами. ORAS NEW ELECTRA 6567 коштує – 5740 гривень, а пісуар фірми KOLO Nova Pro FELIX – 2043 гривні. Іншими словами ціни на ринку становить 7783,00 гривні, в той час як закупівельна «тендерна» ціна становить 11 250 гривень за комплект. Різниця між ринком і закупівлею становить майже 70 тисяч гривень.

А тепер трохи про «переможця» торгів, щоб всю картину стало видно детальніше. Компанія ТОВ “Алюр Груп” зареєстрована за адресою місто Одеса, вулиця Транспортна, 5/1. За цією адресою зареєстровано ще 18 фірм, при цьому в 2015 році дана компанія була відсутня за місцем своєї реєстрації, через що її позбавили статусу платника ПДВ.

У 2016 році дана фірма відновила свою діяльність і відновила статус платника ПДВ, при цьому вона має право займатися 42 видами діяльності, серед яких торгівля живими тваринами, одягом, кондитерськими виробами, меблями, паливом, фармацевтичними товарами, ювелірними виробами, комп’ютерами, ломом, поставками готових страв, орендою автомобілів і т.д.

Компанія почала впевнено перемагати в держзакупівлях, починаючи з тендерів оголошених морськими торговими портами “Чорноморськ” і “Південний”, загальна сума перемог, починаючи з 2017 року, становить 32 931 501 гривень. Однак історія і статус фірми мабуть абсолютно не хвилює держкомпанії при виборі переможця. Важливіші інші критерії мабуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *