Активи неплатоспроможних банків продаватимуть за моделлю «голландських аукціонів»

Фонд гарантування вкладів затвердив пілотний проект з реалізації активів неплатоспроможних банків, що ліквідуються. Суть пілотного проекту в реалізації процедури торгів за моделлю «голландського аукціону». Всі умови затверджені Рішенням Виконавчої дирекції №3117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції (№ 999/30867).

Сенсом голландської моделі є покрокове зниження ціни, що відбувається протягом дня. Процес припиняється в момент, коли хто-небудь з учасників натисне кнопку «Купити». Щоб максимізувати ціну продажу, Фонд гарантування вкладів навіть передбачив процедуру подачі закритих цінових пропозицій. Аукціони будуть проводитися в системі електронних продажів ProZorro.Продажі. На відміну від більш звичної моделі торгів, «голландський аукціон» має на увазі покрокове зниження, яке буде проходити протягом одного дня. Ціна, від початкового значення може знизитися і до 30-20% при цьому. Також змінилися терміни на ознайомлення з документами і самим об'єктом продажу, тепер вони будуть складати від 14 до 40 днів.

Як прокоментувала ситуацію Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду: «Введення нової моделі торгів по принципам голландського аукціону, наступний етап еволюції підходів до реалізації активів Фондом гарантування. Ми вже забезпечуємо максимальне розкриття інформації про активи, розробили і запустили зрозумілу і прозору систему ProZorro.Продажі, початкова ціна встановлюється на рівні балансової вартості. Новий «пілотний проект», зберігаючи всі наші напрацювання, має допомогти нам оптимізувати процес реалізації активів».

Зміни в процедурі проведення торгів торкнулися і обмежень на кількість учасників. Якщо був зареєстрований тільки один учасник, який і зробив покупку, то такі торги будуть вважатися дійсними. Учасники можуть зареєструватися для участі в аукціоні навіть в день його проведення, якщо у них виникне таке бажання.

«Голландський аукціон» буде використовуватися, як для продажу окремого об'єкта, так і для реалізації цілого пулу активів. Старт продажів активів збанкрутілих банків за новою схемою планується запустити в кінці вересня поточного року. Головною метою застосування саме цього варіанту аукціону є збільшення динаміки продажів активів, а також можливість їх реалізації протягом прогнозованого періоду часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *