Більше 40 нових інтернет майданчиків хочуть продавати держактиви через ProZorro.Продажі

Ось уже 41 інтернет майданчик подав заявку на участь в аукціонах з реалізації державних активів підприємств і комунальних господарств. Головним критерієм акредитації є задоволення всім технічним вимогам, необхідним для здійснення торгів на ProZorro.Продажі.

Олексій Соболєв, керівник проекту ProZorro.Продажі так висловився з цього приводу: «До цих пір з цим типом активів працювало лише 9 майданчиків, але попит на підключення неухильно зростав разом з бажанням місцевих рад та комунальних підприємств реалізовувати своє майно через ProZorro.Продажі. Тому ми оголосили нову акредитацію. І в цей час вже подав заявку 41 майданчик. Для порівняння, до продажу активів неплатоспроможних банків поки підключено 41 майданчик».

Після проходження всіх процедур тестування, нові інтернет майданчики будуть підключатися для участі в торгах з продажу та оренди державних активів. Надалі планується підключення нових процедур по реалізації об’єктів малої приватизації Фонду державного майна України.

«Серед об’єктів малої приватизації – складські приміщення, нежитлові будинки та відокремлені структурні підрозділи підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення. І багато-багато всього, що може стати основою або каталізатором зростання невеликих і середніх бізнесів по всій країні» – додав Олексій Соболєв.

Найпростішим прикладом є бази відпочинку, які є у Фонду держмайна. Такі об’єкти при продажу зможуть отримати нових власників, які побудують успішний бізнес і будуть платити податки державі. Для розвитку пілотного проекту з Фондом критично важливо затвердити нову редакцію Закону “Про приватизацію”. Законопроект №0766 вже знаходиться на розгляді комітету Верховної Ради.

У листопаді цього року, Кабінет Міністрів України затвердив Порядок розпорядження майном «Укрзалізниці», який має на увазі продаж непрофільних активів через систему ProZorro.Продажі. При цьому даний Порядок жорстко регламентує використання таких активів, які гарантують збереження всього ключового майна «Укрзалізниці». Лоти також будуть продаватися через нові інтернет майданчики, які будуть підключені за результатами другої хвилі акредитації. Олексій Соболєв підсумував: «Використання ProZorro.Продажі забезпечить відкритість і доступність інформації про об’єкти продажу, а також дозволить брати участь в аукціонах всім бажаючим».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *