Чому ProZorro.Продажі визнали в світі, про це розповіли на тренінгу для ЗМІ

Для засобів масової інформації, в офісі ProZorro 26 липня відбувся тренінг, присвячений роботі електронної системи ProZorro.Продажі по реалізації активів неплатоспроможних і збанкрутілих банків. На тренінгу були обговорені питання роботи з боржниками, системи ProZorro.Продажі і «голландські аукціони», за участю представників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, проектного офісу ProZorro.Продажі.

Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, з цього приводу висловився так: «Продавці вже помітили ефективність ProZorrо.Продажі, тому їх кількість стрімко зростає. До системи приєдналися НБУ, Пенсійний фонд НБУ і великі держпідприємства, проте у нас на неї ще великі плани: вже зараз готуємо документ, щоб пустити перші об'єкти малої приватизації також через ProZorro.Продажі. Паралельно працюємо над тим, щоб додати ще один варіант продажів – «голландський аукціон», аукціон на пониження ціни. Це повинно допомогти з продажем, перш за все, проблемних активів. Наша головна тут мета поліпшити конверсію продажів таких активів».

Голландські аукціони допоможуть прискорити процес реалізації активів збанкрутілих банків при цьому встановивши ринкову їх вартість. Справа в тому, що терміни реалізації деяких активів неплатоспроможних банків закінчуються протягом одного або двох років. Саме тому, вже зараз всі активи переведені в електронний продаж і про них будь-який бажаючий потенційний учасник і покупець може дізнатися всю інформацію.

Представник від організаторів тренінгу для ЗМІ Тарас Єлейко прокоментував: «80% активів банків в нашому управлінні це кредити, і швидкість їхнього продажу є критично важливою. Адже тільки банк визнається неплатоспроможним, позичальники, як правило, припиняють обслуговувати свої борги. А значна частина корпоративних клієнтів використовують час, відведений на ліквідацію банку, щоб вивести ліквідне забезпечення за своїми кредитами, «піти» в фіктивне банкрутство або через суд визнати кредитні угоди недійсними. У нас майже половина кредитів, або бланкові, або з «сміттєвим» або ж неякісним забезпеченням. Значна частина з них вже виставлялася на торги багато разів. Скільки раундів аукціонів потрібно буде провести, щоб на них знайшовся покупець, а головне, залишиться за ними хоч яке забезпечення? Тому ми і вводимо «голландський аукціон». Ми будемо знімати такі лоти по індивідуальних продажів і об'єднувати їх в пули. І тоді вже їх будуть викуповувати професійні гравці, які спеціалізуються на роботі з проблемною заборгованістю».

До кінця поточного року планується виставити всі активи, наявні у Фонду на продаж, а протягом наступного продати їх більшу частину. Олексій Соболєв, керівник проектного офісу ProZorro.Продажі пояснив: «Зараз працюємо над впровадженням «голландських аукціонів» та реєстром активів. "Голландський аукціон" стисне тимчасові рамки продажів з 4-6 місяців до одного дня. Також ринок сам визначить вартість активу. Голландський аукціон працює на пониження ставки і коли ти дивишся, як падає ціна і розумієш, що будь-хто може зараз зупинити ціну кліком і викупити борг, то мотивація дуже зростає».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *