Державні підприємства отримали дозвіл на роботу з ProZorro.Продажі

Кабінет Міністрів України 06 вересня 2017 року прийняв Постанову "Про реалізацію пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи Prozorro.Продажі". Як зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, ця Постанова дає можливість державним підприємствам і організаціям приєднатися на добровільних засадах до системи електронних продажів Prozorro.Продажі.

За словами першого заступника Міністра: «ProZorro стартувало з державних закупівель, потім ми перейшли до продажу активів збанкрутілих банків, і ось тепер до продажу майна і права оренди держпідприємствами. При цьому ми йдемо тим же шляхом, як і з закупівлями. Спочатку пілотний проект, залучення учасників на добровільній основі, відпрацювання процедур, а потім законодавче затвердження. Мій заклик до всіх державних і комунальних підприємств – не зволікайте, скористайтеся можливістю випробувати всі переваги системи. Ми зі свого боку зробили приєднання максимально простим».

На поточний момент до системи електронних продажів Prozorro.Продажі приєдналися кілька великих державних підприємств, а в найближчому майбутньому очікується приєднання і органів міської та обласної влади. За словами керівника проекту Олексія Соболєва: «Ми бачимо великий інтерес держпідприємств в ефективному та прозорому продажу майна. Але прийняття постанови про пілотний проект значно полегшить прийняття рішення і дасть офіційні підстави для приєднання. Ми зможемо швидше залучати нових постачальників».

До прийняття Постанови, у державних підприємств і органів виконавчої влади не було законодавчих підстав на приєднання до системи Prozorro.Продажі. До того ж, зацікавлені особи протидіяли впровадження системи електронних продажів. Ситуацію прокоментував Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна: «На сьогодні, на ProZorro.Продажі державні підприємства реалізували активів на суму близько 50 млн. грн. Конкуренція на цих торгах склала понад 3,5 учасників на торги. Така конкуренція свідчить про високу довіру потенційних покупців до державних активів і системи. Однак цей обсяг продажів є дуже незначним у порівнянні із загальним обсягом того, що можуть продавати державні підприємства. Проблемою, з якою ми зіткнулися під час розвитку цього проекту, було те, що не дивлячись на хороші показники роботи системи, державні підприємства не мали законодавчої бази для використання ProZorro.Продажі. З офіційним твердженням системи у корупціонерів і тих, хто був невпевнений в можливості використовувати систему, менше виправдань відмовлятися від неминучих змін ».

Реалізація проекту ProZorro.Продажі проходить при повній підтримці фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). За словами Ярослави Джонсон, президента і головного виконавчого директора WNISEF: «Проект уже показав дуже гарні результати: загальний обсяг проданих активів досяг 2.7 млрд. грн. Ми впевнені, що при такій активній підтримці Уряду, приєднання до системи піде ще швидше ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *