Держмайно продаватимуть через Prozorro.Продажі

Електронна система торгів Prozorro.Продажі запускає реалізацію непрофільних активів державної власності. «У 2017 році ProZorro.Продажі планує зайнятися продажем вживаного майна державних підприємств, непрофільними активами, лісом, будемо робити прозорі аукціони для оренди об'єктів державної власності, і малої приватизації. Наш план продати на 7 млрд. гривень в цьому році» – майбутні плани прокоментував Олексій Соболєв, керівник проектного офісу ProZorro.Продажі.

Такий підхід дозволяє отримати максимальний прибуток від продажу майна і при цьому протидіяти корупції. Адже мало кому відомо, що продає державу, кому і за якими цінами, але ж мова йде про мільярди гривень.

Про ефективність електронної системи можна судити по запущеному і відмінно працюючому проекту з продажу активів збанкрутілих і неплатоспроможних банків, а також закупівель держпідприємствами товарів, робіт і послуг. Ситуацію прокоментував Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України: «Система, яку ми використовуємо дзеркальна до ProZorro.Закупкі. Є центральна база даних, де відбувається транзакція, і кожен громадянин може побачити і самі торги, і статистику. Є 28 електронних майданчиків, це захищає від асиметрії інформації».

Впровадження електронного публічного аукціону з продажу держмайна вагомий крок по боротьбі з корупцією. Це прокоментував Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна: «Ті сфери, де було дуже багато претензій до корупції, ті підприємства, які були звільнені від корупційних схем, сьогодні показують дуже високі результати ефективного управління. Прибутки компанії ростуть в рази, державне підприємство починає заробляти там, де раніше були збитки. Все це пріоритетно для бюджету. Ми в Україні ходимо по грошах, займаючи у МВФ під різні умови кошти, які насправді в державі».

Обговорення нового проекту пройшли під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *