ФГВФО оголосив результати аудиту банку «Хрещатик»

На замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було проведено комплексний аудит (forensic audit) банку «Хрещатик». Перевірку проводила компанія «Актіо» в травні-листопаді 2017 року. В результаті перевірки було виявлено неплатоспроможність, яка виражена в збитках на суму 2,5 мільярда гривень. До збитків привели дії власників і менеджменту банку.

З 2013 року банк «Хрещатик» перестав працювати на прибуток і зайнявся ризиковими операціями, в тому числі і операціями, спрямованими на виведення коштів і активів банку. Найбільша частина кредитів, які були видані банком протягом 2013 – 2015 року належать до розряду «незабезпечених». Інвестиції в цінні папери «Хрещатик» проводив неефективно, при цьому купував, набував або утримував облігації емітентів, які були потенційно пов’язаними особами. Всі операції такого типу привели до збитку банку в розмірі 1,286 мільярда гривень. Це зіграло ключову роль в його неплатоспроможності.

Висновки, які зробила компанія «Актіо», також підтверджуються НДІ судової експертизи з питань інтелектуальної власності та експертними економічними дослідженнями полтавського відділення Харківського НДІ судових експертиз ім. Бокаріуса.

З 2014 року банк «Хрещатик» зменшував свою ліквідність через скорочення обсягів високоліквідних і ліквідних активів. Керівництво та власники банку не реагували на зниження високоліквідних активів, що призвело до прискорення падіння ліквідності банку, неплатоспроможності і неможливості виконувати свої зобов’язання. В результаті 05 квітня 2016 року Нацбанк України визнав банк “Хрещатик” неплатоспроможним і передав його ФГВФО.

Найбільш великими власниками банку «Хрещатик» були Андрій Іванов (37,44%), Микола Солдатенко (24,24%) і Київська міська державна адміністрація (25%). Варто нагадати, що Іванов є молодшим партнером “Київської інвестиційної групи”, Солдатенко – екс-співвласник “Запоріжсталі”, міноритарний акціонер «Індустріалбанку».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *