Фірми підконтрольні колишньому президенту «ВіЕйБі Банку» мають борг перед банком більше 2-х млрд. гривень

Загальний борг за кредитами, виданими фірмам, пов’язаним з міноритарним акціонером і екс-президентом «ВіЕйБі Банку» Сергієм Максимовим, складають більше 2-х мільярдів гривень. Протягом 2004 – 2009 років було укладено 25 кредитних договорів, що не обслуговувалися понад 8-ми років. При цьому в заставу під кредити були поставлені малоліквідні активи, в тому числі права на грошові кошти, продукцію і т.д. Багато з компаній боржників проходять процедуру банкрутства або вже ліквідовані. Ініціаторами банкрутства служать особи, безпосередньо пов’язані з С. Максимовим.

Для ілюстрації прикладу, можна розглянути ситуацію з ВАТ «Будшляхмаш» і іншими, пов’язаними з С. Максимовим фірмами (ТОВ «Декорт», ТОВ «І-Тел»). В якості застави під кредит було надано майнові права на будівлі та обладнання розташовані за адресою м.Київ на вул. Дегтярівська, 21, загальною площею 9,7 тис. кв. м. При цьому потрапити на територію підприємства представники банку не можуть через перешкоди, які чинять його працівники. Правоохоронні органи не можуть допомогти «ВіЕйБі Банку» потрапити на територію, так як вона не є його власністю. У зв’язку з чим було подано позов до суду про зловживання ВАТ «Будшляхмаш» правами користувача земельної ділянки. У процедурі банкрутства ВАТ «Будшляхмаш», ТОВ «Декорт» і ТОВ «І-Тел» рішенням судді були затверджені плани санації боргу, які є дуже невигідними для «ВіЕйБі Банку».

Ще одна група компаній, пов’язаних з С. Максимовим: ТОВ «УПТ-Інвест», ТОВ «Джеррад Україна», ТОВ «Брайтон» і ТОВ «Урбан Україна». Ці компанії заборгували банку близько 766 мільйонів гривень, а в якості застави під кредит було надано грошові кошти підприємств, продукція і проект житлового багатоповерхового комплексу в Запоріжжі на земельній ділянці площею 1,6283 га. В 2014 – 2017 роках була реалізована процедура банкрутства підприємств ТОВ «УПТ-Інвест», ТОВ «Джеррад Україна», ТОВ «Брайтон» і ТОВ «Урбан Україна», в результаті яких вони були ліквідовані. Продукція, гроші і товари в обороті цих компаній відсутні, а будівництво будинку так і не було розпочато. За рішенням суду земельну ділянку, виділену під будівництво будинку, було передано у власність міста.

Максимов намагається вивести ліквідні активи з банку. Тут мова йде про «Броварський завод пластмас», майновий комплекс і гуртожиток якого були передані в заставу банку, як забезпечення виконання кредиту. Взяття кредитних коштів пов’язано з компаніями ТОВ «Луксор», ТОВ «Трініті Інвест Компані» і ТОВ «І – Тел». Заборгованість перед «ВіЕйБі Банком» складає 413 мільйонів гривень.

Зрозуміло, виведення ліквідних активів «ВіЕйБі Банку» зменшує шанси задовольнити вимоги кредиторів. Кредитором третьої черги є і Фонд гарантування вкладів, який забезпечив банк сумою в 7,2 мільярда гривень для повернення коштів вкладникам банку.

ФГВФО став ініціатором звернення до правоохоронних органів за звинуваченням С. Максимова в скоєнні злочинів: розкрадання коштів банку в особливо великих розмірах, легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом та інші злочини. За результатами розслідування досудовим слідством встановлено, що екс-президент банку С. Максимов, за попередньою змовою з іншими особами заволоділи грошовими коштами “ВіЕйБі Банку» в особливо великих розмірах, шляхом видачі фіктивних кредитів на підконтрольні йому підприємства. В результаті серії махінацій, кошти банку виявилися на особистих рахунках обвинуваченого, а також осіб пов’язаних з ним.

Суд обрав запобіжний захід для С. Максимова утримання під вартою, однак місце знаходження обвинуваченого не встановлено, і він оголошений в міжнародний розшук.

На початку 2017 року кримінальну справу на С. Максимова було закрито за рішенням слідчого і прокурора. Однак потерпіла сторона “ВіЕйБі Банк» та представники Фонду в судовому порядку скасували це рішення, і слідство відновилося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *