Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зняв обмеження на перелік осіб, які можуть брати участь в аукціоні з продажу активів неплатоспроможних банків

Згідно зі змінами до Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку, Міністерство юстиції зняло обмеження на перелік осіб, які можуть брати участь в аукціонах з продажу прав вимоги за кредитами. Зміни торкнулися пункту 5.11 глави 5 розділу V «Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку» (затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду №2 від 5 липня 2012), які були внесені в зв'язку з вступом в силу рішення виконавчої дирекції Фонду №2526 «Про внесення змін до Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку» від 21 листопада 2016 року, (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 13 грудня 2016 і набула чинності 21 січня 2017 року).

Таке рішення сприятиме збільшенню потенційного числа учасників, покупців активів. Це призведе до збільшення грошових надходжень від реалізації активів неплатоспроможних і збанкрутілих банків. Згідно зі змінами, в аукціоні з купівлі активів в системі електронних продажів, можуть брати участь усі бажаючі, юридичні та фізичні особи. Виняток становлять самі постачальники активів, або ж їх поручителі.

Дану ситуацію прокоментувала Юлія Берещенко, директор Департаменту консолідованих продажів і управління активами Фонду: «Положення про те, що купувати права вимоги за кредитами можуть тільки фінансові компанії, в першу чергу не влаштовувала кредиторів неплатоспроможних банків. Адже існуючі до недавнього часу обмеження звужували коло потенційних покупців. З огляду на побажання вкладників, Фонд вирішив внести зміни в Положення. Ми сподіваємося, що зняття обмежень і розширення кола покупців сприятиме зростанню конкуренції між учасниками аукціону, а отже і ціни продажу. Це важливо, адже 80% активів неплатоспроможних банків – це саме кредити. Крім того, внесені зміни дозволять нам побачити реальних покупців фінансових активів. Це, в свою чергу, сприятиме підвищенню прозорості ринку». 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *