Фонд гарантування вкладів і громадська організація ТИ Україна планують запустити проект продажу активів неплатоспроможних банків через систему Прозорро

Фонд гарантування вкладів і громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» підписали договір про створення проекту по реалізації активів неплатоспроможних банків через публічну електронну систему продажів. Система продажів буде базуватися на електронних закупівелях ProZorro і використовувати її функціонал для реалізації дистанційних аукціонів. ТИ Україна в рамках пілотного проекту, повинна розробити технічні можливості реалізації активів неплатоспроможних банків, а в подальшому здійснювати роль адміністратора і забезпечувати збереження і роботу внесених в центральну базу даних (ЦБД) відомостей.

Приблизна здатність системи електронних продажів становить 20 аукціонів на годину, за один робочий день буде можливість проводити до 200 аукціонів. При цьому найважчим елементом у запуску нової системи ProZorro.Продажі було документарне забезпечення. Важливо було точно обумовити зобов'язання сторін і регламент роботи системи електронних продажів. Це склало більшу частину роботи над проектом, а технічний запуск системи ProZorro.Продажі і пілотного проекту, налагодження роботи аукціону це завдання, над якими зараз йде активна робота.

Найважливішими моментами, що стоять перед системою електронних продажів, є можливість реалізації активів неплатоспроможних банків за найкращими цінами, а також забезпечення прозорості при здійсненні процедури продажу.

Рішення щодо реалізації пілотного проекту було прийнято виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів 07 липня 2016 року. В рамках реалізації пілотного проекту ProZorro.Продажі вже 32 організатора торгів отримали ключі від прототипу центральної бази.

Важливим принципом функціонування системи електронних продажів є рівноправний доступ до продажів з боку всіх зареєстрованих учасників до виставлених на продаж активів. Такий підхід дозволяє збільшити конкуренцію серед потенційних покупців, що призведе до збільшення продажної вартості активів неплатоспроможних банків, а це дозволить більш повною мірою задовольнити вимоги кредиторів.

Варто зазначити, що 24 червня 2016 року відбулося підписання «Меморандуму про наміри співробітництва в побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації активів неплатоспроможних банків і банків, що ліквідуються». До меморандуму приєдналися Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Національний банк та «Трансперенсі Інтернешнл Україна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *