Фонд гарантування вкладів і ProZorro.Продажі запускають продаж об’єктів малої приватизації

В системі ProZorro.Продажі планується запустити продажу об'єктів малої приватизації. У зв'язку з цим Міністерство юстиції зареєструвало наказ Фонду державного майна України «Про затвердження Порядку проведення пілотного проекту з продажу об'єктів малої приватизації із застосуванням електронної торговельної системи« ProZorro.Продажі»». Під об'єктами малої приватизації тут слід розуміти нежитлові і складські приміщення, які знаходяться на балансі невеликих державних підприємств.

Відповідно до «Закону про приватизацію», до об'єктів малої приватизації може ставитися власність державних підприємств, виділена в самостійні суб'єкти господарювання. Така власність повинна мати середню чисельність працюючих не більше 100 чоловік, а обсяг валового доходу не повинен перевищувати 70 мільйонів гривень на рік.

Пілотний проект продажу об'єктів малої приватизації готувався кілька місяців, ситуацію прокоментував перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов: «Це найважливіший крок у розвитку ProZorro.Продажі. Ми вже продаємо через електронні аукціони активи збанкрутілих банків, майно державних і комунальних підприємств, матеріали та обладнання, які були у вжитку, а також права оренди. Тепер в системі з'являться ще й об'єкти, якими управляє Фонд державного майна».

Як підкреслив ситуацію заступник голови Фонду держмайна Юрій Нікітін: «Ми бачимо, як стрімко система розвивається. Бачимо, що відкриті і прозорі електронні аукціони дозволяють швидко продавати майно за ринковими цінами. Тому ми впевнені, що проект по електронному продажу об'єктів малої приватизації буде успішним». Це дасть можливість в найкоротші терміни отримати оптимальну ціну за такі об'єкти.

До об'єктів малої приватизації, які планується продати через ProZorro.Продажі, виявляться пансіонати і бази відпочинку, автомобілі, що були у вживанні, крани, нежитлові та складські приміщення.    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *