Фонд гарантування вкладів вирішив всі активи збанкрутілих банків продавати через ProZorro.Продажі

З 01 січня 2017 року Фонд гарантування вкладів буде реалізовувати активи неплатоспроможних і збанкрутілих банків через електронну систему продажу ProZorro.Продажі. Таке рішення прийняла виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в рамках проведення пілотного проекту. Оператори електронних майданчиків, які були підключені до системи електронних продажів, можуть проводити аукціони з розподіленими для них активами до 01 лютого 2017 року. Якщо до настання цієї дати, будь-які активи не були продані, то їх реалізують вже при використанні ProZorro.Продажі. Також слід зазначити, що всі продажі активів неплатоспроможних банків будуть реалізовуватися тільки через систему продажів Прозорро.

Як зазначила Юлія Берещенко, директор Департаменту консолідованих продажів і управління активами Фонду: «Сьогодні Фонд акредитував 12 майданчиків, які вже приєдналися до реалізації пілотного проекту. І ми прагнемо максимально розширити коло організаторів аукціонів, тому закликаємо всіх підключатися до ProZorro.Продажі. Ми вже знаємо, що до кінця року до системи планують приєднатися ще ряд організаторів аукціонів».

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов уточнив, що система ProZorro.Продажі увібрала в себе весь позитивний досвід проекту Прозорро, а це, перш за все, стосується рівних прав доступу до інформації та самих торгів з боку всіх учасників, прозорість і публічність проведення торгів, легкість в участі. Перший заступник Міністра зазначив: «Саме дотримання цих принципів дозволяє досягти значного економічного та антикорупційного ефекту. Проект ProZorro.Продажі дуже швидко стартував і встиг показати перші значні результати: обсяг продажів вже перевищує 34 млн. грн. Упевнений, повний перехід на використання системи дозволить збільшити ефект на порядок вже в 2017 році».

З технічного боку система показує також хороші результати і ефективність. Дану ситуацію прокоментував керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболєв: «Сьогодні один з ключових показників ефективності – середнє збільшення ціни в ході аукціону, яке перевищує 10%. А іноді ціна зростає навіть в 3 рази від початкової. Це досягається за рахунок збільшення конкуренції. Тому головне завдання наступного етапу розвитку проекту – залучення в систему нових покупців, а також посилення моніторингу. Вже сьогодні кожен бажаючий може відстежити аукціони, а також подивитися актуальну аналітику з продажу».

Повний перехід на систему електронних продажів прокоментував Євген Білик, проектний менеджер Transparency International Україна: «Система довела свою технічну готовність, жодної скарги за час її роботи не було. Фокусом для ТІ Україна була прозорість конкуренції в системі, адже асиметрія інформації створює корупційні ризики. Саме тому в ProZorro.Продажі спочатку закладений принцип "всі бачать все". Уже активно працює модуль аналітики, який схожий на той, що використовується в ProZorro.Закупівлі. Але як і всі інші інструменти моніторингу, він буде мати значний ефект лише за умови активного залучення громадськості. Тому запрошуємо, приєднуйтесь».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *