Фонд гарантування вкладів виявив фіктивне виведення 300 млн. гривень з банку перед його банкрутством

За повідомленням прес-служби Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), в результаті аналізу діяльності збанкрутілого банку ПАТ «БГ Банк», було виявлено фіктивне виведення 300 мільйонів гривень ліквідних активів безпосередньо перед банкрутством банку. Незадовго до виведення цих активів, була проведена зміна акціонерів і керівництва банку.

Незадовго до визнання банку банкрутом, в грудні 2014 року були здійснені вкрай збиткові угоди з цінними паперами, які відбилися на балансі банку. Йдеться про 4699 облігацій внутрішньої державної позики загальною вартістю близько 4,7 млн. доларів (гривневий еквівалент на момент угоди становив 60,87 мільйонів). Облігації були продані за ціною в 7000 разів менше їх номінальної вартості, що призвело до нанесення збитків банку в розмірі 71,15 мільйонів гривень.

Також між ПАТ «БГ Банк» і фінансовою компанією було укладено договір про відступлення права вимоги до боржників на суму 235,3 мільйона гривень, що є в 10 разів меншою сумою від загальної заборгованості. При цьому за умовами цього договору, новий кредитор зобов’язується передати кошти банку протягом 3-х років. Фінансова компанія отримала також право звернення майна іпотекотримачів, на загальну суму 466,59 млн. гривень, що призвело до збитків банку в 211,76 млн. гривень.

Виявлені факти порушень лягли в основу порушення кримінальних справ. Кримінальні виробництва відкриті для двох керівників банку Осипенко О.В. і Дратвер В.І, причому останньому призначено запобіжний захід утримання під вартою. Також ведуться кримінальні розслідування і за іншими видами діяльності банку.

В результаті, балансова вартість активів ПАТ «БГ Банк» становить близько 2 мільярдів гривень, але за оцінкою незалежних суб’єктів її можна оцінити в 770,44 млн. гривень, що в 2,58 разів менше. Вартість кредитного портфеля банку на папері становить близько 1,5 мільярда гривень, але за експертною оцінкою вона в 3,8 разів менше, і становить 398,92 мільйона гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *