Фонд планує продати 80% активів неплатоспроможних банків до кінця 2018 року

Під час зустрічі представників Фонду гарантування вкладів з представниками торговельних майданчиків, підключених до системи ProZorro.Продажі, заступник директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут сказала: «Ми поставили перед собою амбітну мету: до кінця цього року виставити на продаж в систему ProZorro.Продажі всі активи ліквідованих банків, і вже до кінця 2018 го реалізувати не менше 80% з них. Так що сподіваємося, у вас роботи буде дуже багато».

Головною причиною зустрічі було встановлення більш тісного контакту з майданчиками системи електронних торгів ProZorro.Продажі, а також спільний пошук підходів до більш оптимального продажу активів збанкрутілих банків. Також піднімалися питання продажу за балансовою вартістю, формування пулів і впровадження голландських аукціонів. Важливим компонентом спілкування системи Прозорро, електронних інтернет майданчиків і Фонду гарантування вкладів, є необхідне інформаційне забезпечення потенційних покупців активів неплатоспроможних банків. З цією метою організаторами торгів були представлені правила проведення торгів, які повинні бути донесені до покупців і учасників аукціонів.

На сьогодняшній момент, в системі виставлено 40% від загального обсягу активів збанкрутілих банків, і до кінця 2017 планується виставити на продаж всі наявні активи. При цьому до кінця наступного року планується реалізувати близько 80% від цього обсягу.

Торги проходитимуть за голландським сценарієм проведення аукціонів, які мають на увазі поетапне зниження ціни аж до зниження вартості до 30%. Такий похід дозволить прискорити продаж активів. Тарас Єлейко, в.о. директора департаменту консолідованого продажу активів прокоментував: «Фонд зняв майже всі обмеження і сьогодні купувати активи банків, в тому числі права вимоги за кредитами, можуть як юридичні, так і фізичні особи. Поки актив торгується індивідуально, його може придбати будь-хто. Після об'єднання активів в пули, в боротьбу за них уже будуть включатися потужніші, професійні гравці».

У пули будуть включені активи, які не дуже вдало реалізовувалися і за старою системою, і вартість у яких вже нижче 30% від балансової. Саме впровадження голландських аукціонів допоможе зрушити з мертвої точки саме такі активи, так як подібний підхід є найбільш перспективним, що підтверджується і світовим досвідом.

«Лот виставлятися за балансовою вартістю. Протягом одного дня ціна буде знижуватися до тієї, на яку погоджується покупець. Непродані лоти об'єднуватися в пули і повторно виставлятися на продаж також за голландською системою. Перші такі аукціони будуть проводитися вже восени цього року» – так пояснила перспективи торгів у системі ProZorro.Продажі Світлана Рекрут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *