Фонд виставить на продаж права вимоги на майже 40 тисяч непрацюючих іпотечних кредитів

В кінці цього і протягом наступного року Фонд гарантування вкладів планує виставити на продаж права вимоги на 20 тисяч непрацюючих кредитів фізичних осіб, на загальну суму близько 36 мільярдів гривень. Це більше половини всіх, наявних активів неплатоспроможних і збанкрутілих банків. Після узгодження з НБУ умов продажу на аукціоні ProZorro.Продажі, в тому числі і за голландським сценарієм, будуть виставлені ще 19,5 тисяч прав вимог кредитів на загальну суму 32 мільярди гривень. Це становить 49% від загального числа кредитів, в тому числі 47% по сумі.

Про це, під час прес-брифінгу розповіла Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду: «Загальний портфель іпотеки неплатоспроможних банків становить 40 тисяч кредитів, заборгованість за якими складає 68 млрд грн. При цьому, обслуговується тільки 2% з них. Більшість позичальників помилково вважають, що якщо банк визнається неплатоспроможним, то повертати борги не потрібно. У той час як насправді погашення кредитів – це одне з основних джерел коштів для розрахунку з кредиторами банків. І позичальники просто повинні усвідомити, що повернути борги в будь-якому випадку доведеться, якщо не банку, то новому кредитору, який придбає права вимоги по кредиту в ході відкритих торгів».

На продаж на голландських аукціонах будуть виставлені активи неплатоспроможних банків: «Надра», АТ «Дельта Банк», АТ банк «Фінанси і Кредит» і «Фідобанк». Також за голландським варіантом проведення продажів будуть виставлені всі активи, вартість яких впала нижче 30% від номінальної вартості, при попередніх продажах на звичайних аукціонах. Індивідуальний продаж конкретно взятого активу буде проводитися тільки один раз, і якщо цей актив проданий не буде, наступного разу його продаж буде здійснюватися вже в складі лота.

Позичальник кредиту може дізнатися на інформаційному ресурсі Фонду, а також в ProZorro.Продажі про те, виставлені права вимоги по його кредиту. Крім цього, листи-повідомлення будуть відіслані позичальникові за адресою, яку він вказав у кредитному договорі. Інформацію по номеру свого кредитного договору можна отримати, звернувшись на гарячу лінію Фонду гарантування вкладів: 044-333-36-55 та на мобільному 0-800-308-108.

Потенційні покупці можуть дізнатися всю необхідну їм інформацію на професійних інтернет майданчиках системи ProZorro.Продажі. Тут же вони можуть отримати консультацію фахівців.

Варто уточнити, що 90% всіх іпотечних кредитів були видані в іноземній валюті до 2009 року, тому в гривні вони номінально подорожчали в кілька разів. Близько 17% всього обсягу кредитного портфеля банків знаходяться в зоні проведення АТО або на території окупованого Криму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *