Фонд виставить в Prozorro.Продажі активи ліквідованих банків

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, проектна команда ProZorro.Продажі, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, а також громадська організація Transparency International Україна, планують до кінця 2017 запустити в продаж через систему електронних торгів ProZorro.Продажі активи банків, що ліквідуються. В Українському кризовому медіа-центрі пройшов брифінг, присвячений реалізації планів.

Ситуацію прокоментував Костянтин Ворушилін, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб: «Для Фонду розробка системи, яка гарантуватиме справедливість і прозорість проведення аукціонів і максимально унеможливить стороннє втручання в хід торгів, тривалий час залишалося першочерговим завданням. Усвідомлюючи всі недоліки аукціонів з «молотка», ми першими вирішили перевести всі торги на електронні торгові майданчики. І електронними торгами окремі біржі досить швидко навчилися маніпулювати. Ми зрозуміли, що нам потрібна система, яка просто не дозволить зловживати ходом торгів. Команда Фонду сформулювала ідею і почала шукати партнерів для її реалізації. Рік тому, підписавши Меморандум, ми з ProZorro почали створювати систему ProZorro.Продажі, що працює за принципом «всі бачать все». І сьогодні Фонд готовий рухатися далі, впроваджуючи такі етапи вдосконалення процесу реалізації активів ліквідованих банків».

На даний момент перед Фондом стоїть завдання здійснити ліквідацію 87 банків, і реалізувати їх активи за максимальними цінами і в найбільш стислі терміни. Всі отримані гроші підуть на погашення заборгованостей перед кредиторами.

Щоб отримати великі прибутки, лоти будуть виставлятися за балансовою вартістю, а самі торги будуть проходити за голландським сценарієм, де передбачається зниження ціни до моменту, поки один з учасників не придбає актив. Ще одна перевага голландського аукціону – це швидкість реалізації активів збанкрутілих банків.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов прокоментував ситуацію: «Завдяки високій ефективності системи з лютого, всі активи неплатоспроможних банків виставляються на продаж виключно через Prozorro.Продажі. Ми хочемо якомога більше масштабувати цей досвід на сферу управління державною власністю, і нас дуже радує, що з кожним місяцем до електронної системи приєднується все більше і більше продавців. Це дозволяє нам продавати активи за ринковою ціною з користю для них самих і для держави в цілому».

В рамках брифінгу плани ProZorro.Продажі по реалізації активів неплатоспроможних банків прокоментував Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна: «Влітку минулого року, система ProZorro.Продажі існувала лише в головах декількох десятків людей. Після успішного досвіду впровадження електронної системи закупівель ProZorro, реформа публічних торгів здавалася логічним продовженням для ТІ України і МЕРТ. І єдиним партнером від держави, згодним пілотувати створення нової системи, став ФГВФО. Сьогодні, цей проект це історія успішної реформи сім'ї ProZorro. Продано вже близько 1 млрд. активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Саме в відкритті різних данних, в тому числі про закупівлі та продажу ми, в ТІ України, бачимо основний інструмент змін в державі. Наостанок хочу закликати активістів і журналістів брати участь в моніторингу системи ProZorro.Продажі. за допомогою безкоштовного онлайн модуля аналітики http://bi.prozorro.sale/. Робота з такими даними є невід'ємною частиною сучасного активізму, тому приєднуйтесь до системних змін».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *