Компанії, які брали участь в розслідуванні роботи «Приватбанку», порушили законодавство про держзакупівлі – нардеп Олександр Дубінін

За твердженням позафракційного народного депутата України Олександра Дубініна, представники компаній Kroll, AlixPartners, Hogan Lovells International LLP неодноразово приїжджали в Україну ще до перемоги в конкурсі на проведення розслідування роботи “ПриватБанку”. Депутат допускає, що представники цих компаній домовилися з владою України ще до проведення тендеру. У зв’язку з чим вимагає розслідування візитів представників цих компаній, з цього приводу є депутатський запит до Генпрокуратури, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру і Національне антикорупційне бюро.

Як вказує Олександр Дубінін, представник Hogan Lovells International LLP Крістофер Джордж Гардман за кілька місяців до участі в конкурсі приїжджав в Україну для переговорів з чиновниками вищих органів влади і Нацбанку, кількість приїздів більше 20-ти. Депутат навіть вказав дати приїзду на 1-2 дня пана Гардмана в Україну: 23 січня, 20 лютого, 20 березня, 24 квітня, 15 травня, 30 травня, 29 червня, 5 липня, 19 липня, 2 серпня, 29 серпня, 7 вересня 14 вересня, 27 вересня, 4 жовтня, 31 жовтня, 14 листопада 28 листопада, 6 грудня і 18 грудня 2017 року.

У зверненні Дубініна сказано: «В контексті раніше поданих мною заяв, незважаючи на те, що договір між Hogan Lovells International LLP і ПАТ КБ  «ПриватБанк» був укладений у серпні 2017 року, без проведення процедури закупівлі, передбаченої законом України «Про державні закупівлі», є підстави вважати, що зазначені візити (в тому числі 10 візитів в Україну протягом січня-серпня 2017 року) представника іноземної компанії могли мати на меті, порушення встановленого порядку укладання контрактів, неофіційне узгодження з чиновниками центральних органів державної виконавчої влади та Національного банку України питань планування та реалізації злочинних намірів, які є предметом дослідження в зазначених вище кримінальних виробництвах».

Уточнимо, що результати розслідування компанії Kroll діяльності «Приватбанку» показали, що в результаті шахрайських дій на протязі 10 років до націоналізації банку, були заподіяні збитки в розмірі 5,5 мільярдів доларів. Усередині системи «Приватбанку» існувала тіньова структура, яка керувала кредитним портфелем і видала 95% корпоративних кредитів сторонам, пов’язаним з колишніми акціонерами банку. В результаті, рішенням Уряду від 18 грудня 2016 року, держава на 100% стала власником “ПриватБанку”.

У ТСН також говорилося, що детективів компанії Kroll раніше заарештовували за незаконне прослуховування приватних телефонних розмов, перехоплення кореспонденції та підкуп чиновників. Колишній акціонер «Приватбанку» Ігор Коломойський раніше заявляв, що витяги зі звіту компанії Kroll по “ПриватБанку” – це піар-прикриття, яке покликане відвернути увагу від інших скандалів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *