НБУ буде реалізувати свої активи через ProZorro.Продажі за прискореною процедурою

Національний банк України (НБУ) планує продавати через систему ProZorro.Продажі лоти, до складу яких входять нежитлові приміщення. Свої лоти НБУ буде реалізовувати на звичайних (англійських) аукціонах, але за прискореною процедурою. Якщо перший аукціон пройде невдало, то наступний буде проводитися не пізніше, ніж через 14 робочих днів з пониженням стартової ціни на 10% і поступовим зниженням ціни надалі. Підсумкова ціна не може опуститися нижче 30% від початкової вартості.

Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболєв так висловився з цього приводу: «Ми вітаємо нову політику продажів, яка дійсно допоможе продати нерухомість за ринковою ціною. Раді, що досвід і процедури Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) поширюється на ринку. Вважаємо, що це може стати стандартом і прикладом для інших учасників. Крім того, така чітка і швидка процедура дозволить покупцям активів НБУ краще спланувати і підготуватися до участі в аукціонах».

«Продаж майна, набутого у власність, – це тривалий процес, який може розтягнутися на місяці. Саме тому сподіваюся, що нова процедура дозволить більш ефективно здійснювати продаж активів, а саме скоротити терміни продажу і прискорити перехід активів у власність переможця аукціону» – так прокоментував майбутній старт продажів заступник Голови НБУ Роман Борисенко.

Перші торги по активах НБУ пройдуть 28 грудня 2017 року. До реалізації представлені 4 об’єкти нерухомості на загальну суму 113,5 мільйонів гривень. До складу лотів входять нежитлові об’єкти в місті Харків, а також недобудови в Печерському районі м. Київ.

В цьому році, через систему торгів ProZorro.Продажі НБУ вже реалізував один з об’єктів, що знаходився в їх власності. Це нежитлове приміщення в місті Краматорськ, сума продажу 1,4 мільйона гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *