Нестратегічні державні активи після приватизації замість витрат приведуть до ПДВ

Публічна приватизація нестратегічних державних підприємств, яку проводять через систему державних торгів ProZorro.Продажі, призведе замість витрат з держбюджету, до можливості отримання прибутку через ПДВ і новим технологіям.

Про це так висловився Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Модель економіки у нас поки сировинна. Але ми формуємо ряд програм зі зміни цієї моделі. Наприклад, приватизація. Продавати (активи) на відкритих аукціонах, залучимо інвестиції, технології. Ми також запускаємо програму розстрочки по сплаті деяких податків (насамперед ПДВ) при модернізації обладнання. Ми зацікавлені в робочих місцях, податках, технологіях тут і зарплатах тут».

Верховна Рада затвердила 18 січня 2018 року законопроект про приватизацію державного майна. Новий закон стверджує процедури, критерії, терміни і механізми приватизації малих і великих державних компаній. Регулює питання банкрутства і захисту інвесторів, проведення оцінки майна, що продається. Одним з важливих нововведень є впровадження процедури спорів. Тепер учасники мають можливість звернення до міжнародного комерційного арбітражного суду і ведення справи за принципами англійського права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *