Об’єкти державної власності будуть продаватися через систему ProZorro

03 березня 2017 року відбувся брифінг, присвячений планам продажу об'єктів державної власності через систему електронних продажів ProZorro.Продажі. Проект буде реалізований за участю Фонду державного майна, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Transparency International Україна. Варто нагадати, що з 01 лютого 2017 року через систему ProZorro.Продажі реалізуються Фондом гарантування вкладів активи збанкрутілих і неплатоспроможних банків. Тепер цей позитивний досвід планується перенести в сферу продажу державного майна, а згодом і в сферу оренди держоб'єктів.

У систему продажів потрапить державне і комунальне майно, необроблена деревина, металобрухт, об'єкти малої приватизації, в тому числі будівлі і споруди. Як вказав перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов: «Відкритість, легкість доступу і повна прозорість процедур три головних локомотива ProZorro. Створення системи з продажу та оренди державної власності новий етап у підвищенні ефективності використання держмайна ».

Заступник голови Фонду державного майна України Андрій Гайдуцький, вказав: «Фонд держмайна активно сприяє створенню спільного проекту з ProZorro. За останні два роки ми багато зробили для того, щоб процес приватизації став максимально прозорим: відкрили бази даних по об'єктах приватизації, почали продаж на електронних торгах. Нова платформа дозволить зробити ще один важливий крок у напрямку цієї реформи».

Впровадження проекту продажів державного майна за допомогою електронної системи ProZorro.Продажі, це ще один крок на шляху до відкритості, чесної конкурентної боротьби серед учасників, протидія корупції, з можливістю формувати і оприлюднити детальну статистику по продажах. Ситуацію прокоментував Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна: «Ті цінності і принципи, які ProZorro закладають в кожен проект, дозволять нам наближатися до важливої ​​спільної мети – подолання корупції. ТІ Україна відкрита до співпраці з активістами, які хочуть контролювати роботу системи ProZorro.Продажі».

«Раніше, на початку запуску системи ProZorro.Продажі, ми поставили за мету зробити проект динамічним. Тепер система вимагає ще більшої динаміки від нас. Для мене це є особистим викликом» – сказав Олексій Соболєв, керівник проектного офісу ProZorro.Продажі. Він також зазначив, що досвід у створенні проектів Прозорро дозволяє швидко рухатися в створенні та запуску нового проекту. Можна очікувати створення нових баз даний уже найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *