Перші аукціони за голландським сценарієм стартували в кінці жовтня

В кінці жовтня відбулися перші аукціони по голландському сценарію з продажу активів збанкрутілих і ліквідованих банків. Фактично пройшло два аукціони, які викликали критику. Головною темою критики став негативний результат продажів активів Ерде банку, після чого були зроблені висновки про неефективність «голландців».

Однак не варто робити поспішні висновки. Але на початку про факти. Були реалізовані 2 голландських аукціони, в процесі проведення яких ціна, як і належить, опустилася зі 100% до 20%. У потенційних учасників була можливість зупинити ціну на будь-якому етапі, однак покупців на ці лоти так і не знайшлося. За процесом торгів спостерігали IT-команди (з боку розробників, і з боку інтернет майданчиків), а також будь-які бажаючі в режимі реального часу.

Як і очікувалося, отримані ціни в результаті торгів не відповідають ринковим, і це викликало відсутність інтересу з боку покупців. Чому так вийшло? У лоти були зібрані активи Ерде банку, які не вдавалося продати протягом років. Проблема в тому, що цей банк повинен бути ліквідований до початку наступного року, і щоб це реалізувати всі його активи були зібрані в один лот. Протягом лише одного дня вартість активів була знижена в кілька разів, що при проведенні стандартної процедури аукціонів тривало б не менше півроку. І тепер є шанси, за допомогою встановлення ще більш дешевої ціни, значно збільшити ймовірність продажу цих важких і проблемних лотів.

Головне, що слід зазначити, це технічну готовність системи в проведенні голландських аукціонів, а це і є мета і перша перемога на даному етапі. Протягом довгого часу проводилися тести, за визначенням багів роботи системи, проектною групою, Фондом гарантування вкладів і КSE була виконана величезна робота.

Під час проведення аукціону представники інтернет майданчиків, потенційні покупці, а також журналісти і активісти могли онлайн спостерігати за процесом. І тепер можна сказати, що перші голландські аукціони здійснилися.

Такий стандарт проведення аукціонів дозволить значно прискорити процес продажу активів збанкрутілих банків, особливо це стосується проблемних позицій. І на сьогодні ми бачимо, що «голландці» можуть впоратися з цим завданням. В системі електронних продажів за голландським сценарієм будуть виставлені відразу 60 лотів, і реалізовані аукціони будуть 10 листопада. Команда розробників розраховує, що перші реальні продажі будуть здійснені саме в цей час.

Ринок тільки починає працювати з подібними інструментами, і поява помилок цілком можлива. Однак проектна команда націлена на те, щоб самі аукціони проходили бездоганно, і все могли переконатися в їх ефективності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *