Презентація голландського аукціону в Prozorro.Продажі відбулася

Фонд гарантування вкладів провів презентацію голландського аукціону в Prozorro.Продажі, за допомогою якого будуть реалізовуватися активи збанкрутілих і неплатоспроможних банків. Електронні майданчики вже підключені до системи Prozorro.Продажі, і на даному етапі проводяться технічні тестування роботи за новою схемою. Приблизний старт продажів за голландським аукціоном 15-20 жовтня поточного року.

Ситуацію прокоментував Костянтин Ворушилін, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб: «Менше, ніж рік тому ми представили наші перші кроки в розробці і створенні нової системи реалізації активів ліквідованих банків, ProZorro.Продажі. Цей наш загальний «пілотний проект» сьогодні визнаний в світі як один з кращих антикорупційних проектів. Але, не дивлячись на ті обсяги активів, Фонду потрібно реалізувати, і усвідомлюючи, що такої розкоші, продавати їх десятиліттями, ми просто не можемо собі дозволити. Сьогодні ми прийшли до того, що нам необхідно, зберігаючи всю прозорість і транспарентність, все досягнення ProZorro.Продажи, прискорити процес реалізації активів. Так з'явилася ідея використання «голландського аукціону» ».

Планується, що першими до продажу будуть представлені активи АТ «Ерде банк», які будуть реалізовуватися одним лотом. За словами Світлани Рекрут, заступника директора-розпорядника Фонду: «На початку реалізації «пілотного проекту»,«голландський аукціон»ми будемо використовувати як додаткову опцію. Першими лотами на продаж стануть активи банків, термін ліквідації яких добігає кінця в найближчі 12 місяців. Ми будемо тестувати нову модель, стежити за тим, як її сприймає ринок. І в перспективі ми плануємо перевести «голландський аукціон» в промислову експлуатацію. Адже для Фонду швидкість продажу це те, що безпосередньо впливає на якість, а тому і на ціну наших активів, перш за все прав вимоги за кредитами».

Створення голландського аукціону електронних продажів, це та область, в якій наша країна рухається в тренді світових тенденцій. Про це так сказав перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов: «Запуск «голландців» – це імплементація однієї з концепцій відомого в світі економіста, нобелівського лауреата Роджера Майерсона. Сподіваюся, що поєднання його теоретичної бази і роботи Фонду разом з системою ProZorro.Продажі буде результативною. Щоб продавати такі специфічні об'єкти застави, зараз в портфелі Фонду, наприклад, земельні ділянки без певної ціни або кредитні зобов'язання, для цього «голландська модель» підходить ідеально».

Продажі активів збанкрутілих банків будуть відбуватися в три етапи, протягом одного дня:

  • на першому етапі буде поступово знижуватися ціна, при цьому учасники будуть заздалегідь знати, в який час і на яку суму буде знижуватися ціна. Це буде тривати до моменту, поки один з учасників натисне кнопку «Купити»;
  • на другому етапі, який відбудеться в 16-00, всі учасники протягом 15 хвилин зможуть подати свої закриті цінові пропозиції;
  • на третьому етапі учасник, який зупинив зниження ціни на першому етапі, повинен буде ціною перебити найбільшу цінову пропозицію, подану на другому етапі. Таким чином, зупинив торги на зниження ціни учасник останнім матиме право встановити остаточну ціну і придбати актив.

Як вважає керівник проектного офісу ProZorro.Продажі Олексій Соболєв, другий і третій етапи допоможуть встановити справжню ринкову вартість активу, що продається.

При проведенні аукціону не буде обмежень на кількість учасників, і при цьому, яка саме кількість учасників буде брати участь в аукціоні, ніхто з учасників заздалегідь знати не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *