ProZorro.Продажі і Фонд держмайна запускають проект продажу об’єктів малої приватизації через електронну систему

За допомогою електронної системи ProZorro.Продажі планується продаж об'єктів малої приватизації, нежитлові та складські приміщення, що знаходяться на балансі невеликих державних підприємств. Міністерство юстиції зареєструвало наказ Фонду державного майна України "Про затвердження Порядку проведення пілотного проекту з продажу об'єктів малої приватизації із застосуванням електронної системи ProZorro.Продажі"

Незабаром державні об'єкти малої приватизації будуть публічно і відкрито реалізовуватися на чесній конкурентній основі через систему електронного аукціону.

Ситуацію прокоментував перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов: «Це найважливіший крок у розвитку ProZorro.Продажі. Ми вже продаємо через електронні аукціони активи збанкрутілих банків, майно державних і комунальних підприємств, матеріали та обладнання, які були у вжитку, а також права оренди. Тепер в системі з'являться ще й об'єкти, якими управляє Фонд державного майна».

Аукціони з продажу об'єктів, що належать Фонду державного майна, будуть проходити відповідно і за правилами системи електронних продажів ProZorro.Продажі. З огляду на охоплення потенційних покупців, а також рівноправні умови, створені для них, об'єкти малої приватизації вдасться продати за найбільш вигідною ціною, що вигідно для держави. Також при цьому максимально виключається корупційна складова, адже доступ до інформації про об'єкт продажу буде доступний усім бажаючим.

За чинним "Законом про приватизацію", до об'єктів малої приватизації належить майно державних підприємств, виділене в самостійні об'єкти господарської діяльності. При цьому середня чисельність працюючих на них не повинна перевищувати 100 осіб, а обсяг валового доходу не повинен перевищувати 70 млн. гривень на рік. До таких об'єктів також можуть ставитися підприємства, які мають земельні ділянки державної власності, а також об'єкти незакінченного будівництва, законсервовані об'єкти та об'єкти соціально-культурного призначення. Точний список категорій об'єктів державного майна, які будуть реалізовані через систему ProZorro.Продажі вказуються в Порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *