ProZorro.Продажі починає тестування голландських аукціонів

В системі електронних продажів ProZorro.Продажі починається тестування аукціонів з реалізації Фондом гарантування вкладів активів ліквідованих і збанкрутілих банків. Міністерство юстиції України затвердило рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів по реалізації пілотного проекту з продажу активів в ProZorro.Продажі. Продажі будуть здійснюватися за голландським варіантом, що припускає поетапне зниження ціни протягом дня до покупки активу одним з учасників.

Такий підхід дозволить істотно прискорити реалізацію активів збанкрутілих банків за найбільшою ціною. Фактично це баланс між швидкістю їх продажу і найбільшою вартістю. Щоб максимізувати ціну продажу, в ProZorro.Продажі буде реалізована також процедура подачі закритих цінових пропозицій від учасників. Сама процедура проведення голландського аукціону буде мати на увазі повільне зниження ціни з 100% аж до 20%. Торги будуть вважатися закінченими, коли ціна буде остаточно визначена на підставі двох етапів торгів.

Як пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов: «Голландський аукціон значно прискорює продаж, що особливо актуально для активів банків, за якими термін ліквідації вже добігає кінця. Використання голландської процедури дозволить гарантовано продати активи, які довгий час не знаходять покупця. І Фонд гарантування вкладів зможе отримати додаткові кошти для виплат вкладникам».

Голландський аукціон буде реалізований в два етапи:

• на першому етапі, як було зазначено, учасник здійснює закупівлю активу за запропонованою ціною, після чого зниження ціни завершується;

• на другому етапі, інші учасники матимуть можливість збільшити ціну і запропонувати власну. Учасник, який першим погодився зупинити зниження ціни і придбати актив, у повторних торгах буде мати право голосу останнім.

Продаж активів збанкрутілих банків Фонд гарантування вкладів планує запустити в тестовому режимі вже в кінці вересня. Першими на продаж будуть виставлені активи тих банків, чиї терміни ліквідації вже закінчуються.

За фактом старту тестового запуску голландських аукціонів, керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболєв зазначив: «Разом з класичними аукціонами на підвищення, які ми продовжимо проводити в ProZorro.Продажі, використання голландської моделі дозволить нам скоротити час на реалізацію активів, і залучити нових покупців. Ми в своїй роботі стикаємося з серйозною протидією з боку недобросовісних позичальників, які свідомо затягують і блокують процес. Багато з них сподіваються, що таким чином вдасться уникнути виплат по кредитах. Запуск голландських аукціонів доводить: ми продамо максимальну кількість активів. При цьому зробимо це швидко. Це сигнал для всіх позичальників. Сьогодні ви маєте справу з державою, а після продажу активів будете мати справу з ринком, який знає і вміє боротися за складні об'єкти. Ви ще можете погасити борги, до того, як вони підуть з молотка».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *