Реалізація майна органів місцевого самоврядування

На балансі органів місцевого самоврядування знаходиться майно, яке використовується вкрай неефективно або не використовується взагалі. Часто на таке майно, на його збереження і підтримання хоч якоїсь роботи витрачаються кошти, які можна було б використовувати більш ефективно. Таке майно найвигідніше було б продати. Саме з цією метою державне підприємство «СЕТАМ» запустило новий проект з реалізації такого майна, причому його реалізація буде проводитися через публічні онлайн-аукціони.

Щоб органи місцевого самоврядування могли продати збиткове майно або підприємство, йому необхідно підписати договір з ДП «СЕТАМ» і вказати початкову його вартість. Аукціон проходить за принципом збільшення ціни, а переможцем стає той учасник, який запропонував найбільшу ціну. З ним і підписується договір про передачу майна.

У цьому випадку органи місцевого самоврядування виграють двічі. По-перше, вони отримують грошові надходження від продажу майна або підприємства, а по-друге, в подальшому будуть отримувати кошти у вигляді податкових перерахувань від працюючого комерційного підприємства на місці колишньої держкомпанії.

Генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов так висловився з цього приводу: «Наше підприємство отримує свою винагороду виключно з боку переможця, таким чином, для органів місцевого самоврядування наші послуги є безкоштовними. Сподіваюся, що до нашого проекту приєднається ще більше областей, які зможуть продавати майно на чесних і відкритих торгах, отримувати справжні гроші за ті активи, які знаходяться на балансі органів місцевого самоврядування та направляти ці кошти на розвиток громад».

На сьогодні до проекту приєдналися 14 областей України. А наскільки це ефективно демонструє приклад Теофіпольської районної ради Хмельницької області, де за реалізацію майна до бюджету надійшло 400 тисяч гривень, а середнє зростання ціни на аукціоні склало 10%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *