У ProZorro.Продажі на голландських аукціонах вдалося заробити 12 млн. гривень

З 30 жовтня стартували перші голландські аукціони в ProZorro.Продажі, на яких були виставлені активи збанкрутілих і неплатоспроможних банків. К 21 листопада вже вдалося зробити продажів на загальну суму близько 12 мільйонів гривень в 66 лотах. Ініціатором продажів є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Головним завданням голландського стандарту аукціонів є істотне прискорення продажів активів неплатоспроможних банків. При цьому на будь-який з виставлених лотів формується справжня ринкова ціна, що підтверджується зростанням ціни на 26% після зупинки зниження початкової вартості.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефедов так прокоментував ситуацію: «Голландська модель розрахована на те, щоб швидко і ефективно продавати лоти, ціну яких важко визначити, чи лоти, які користуються меншим ринковим попитом. Ми очікуємо, що голландська модель буде застосовуватися також до об’єктів малої приватизації, які не вдасться продати відразу».

Керівник проектного офісу ProZorro.Продажі Олексій Соболєв висловив свою думку з приводу успішного старту «голландців»: «Перші аукціони показали, що все відбувається саме так, як ми і очікували. При цьому були реалізовані практично всі можливі типи сценаріїв. Є приклади, коли в аукціонах перемагали ті, хто давав закриті цінові пропозиції в конкурентній боротьбі. Але були і приклади, коли один учасник зупиняв падіння ціни, не дочекавшись мінімальної ціни. Був навіть випадок, коли учасник викупив кредит за ціною близькою до стартової »

Це вказує на успішний початок продажів, проте вдалося домогтися і ще одного. Протягом одного дня ціна на актив, який не користується попитом може впасти до 20% від початкової вартості. Хоча раніше на таке зниження ціни потрібно було від 3 до 8 місяців, а це показник істотного прискорення процесу продажу. З цього приводу висловився заступник директора Департаменту консолідованих продажів Фонду гарантування вкладів Ілля Михайлов: «Раніше етап визначення ціни лота займав мінімум 3-8 місяців, а тепер це тільки один день. Отже за допомогою голландських аукціонів можливо набагато швидше коригувати ціну до ринкового рівня і знаходити покупців».

Також прекрасно себе показала та частина аукціону, яка працює на підвищення ціни. Нагадаю, що ціна за лот на голландському аукціоні з 9-00 до 16-00 одного дня буде поступово знижуватися, поки один з учасників не зупинить торги на зниження. Із зупиненої ціни учасники будуть пропонувати свою нову ціну і все ж мають можливість придбати актив, але за більшою ціною (гра на підвищення). Учасник, який зупинив торги має останнє право голосу. В результаті вдалося сумарно збільшити вартість активів на 26% на цій фазі торгів.

У торгах Прозорро.Продажі можуть брати участь всі бажаючі, навіть нерезиденти. Для цього була створена англомовна версія аукціонів. Олексій Соболєв зазначив: «Ми зробили універсальну і двомовну систему з англійським інтерфейсом, тому вся інформація доступна іноземцям в повному обсязі. Зараз активно працюємо над підключенням майданчика в Лондоні. Сподіваємося, що це станеться ще до кінця цього року».

У листопаді кількість аукціонів досягло 100-150 в день, проте на грудень плани ще більше. Планується проводити по 250 аукціонів в день. До кінця січня 2018 року до 1000 аукціонів в день. Всього розплановані продажи до березня 2018 року, які розподілені у 1448 лотах на загальну суму 13,9 мільярдів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *