У ProZorro.Продажі запускають реєстр активів неплатоспроможних банків

Прозорро.Продажі і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) розмістили в публічному доступі реєстр неплатоспроможних банків і їх активи. Тепер будь-який бажаючий може подивитися і оцінити виставлені в лоти активи, що дозволить всім бажаючим взяти участь в торгах, а також краще до них підготуватися.

Сам по собі запуск реєстру підвищить рівень інформованості учасників торгів, що дозволить ефективніше продавати активи. Також це фактор ще більшої публічності і прозорості продажів. Про це так заявив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін: «Фонд планує виставити на аукціони 80-90% активів в поточному році, і завершити цей процес в першому кварталі наступного. Очікуємо від 42 майданчиків, акредитованих в ProZorro.Продажі, що ті приведуть на аукціони покупців. Реєстр активів дуже допоможе їм у цій справі, тому що потенційні покупці будуть заходити, шукати, дивитися і в кінцевому підсумку вибирати щось цікаве для себе».

Впровадження реєстру є важливим інструментом в збільшенні ефективності продажів. Ситуацію прокоментував Олексій Соболєв, керівник проекту ProZorro.Продажі: «Його чекав сам Фонд і зробив максимум, зібравши актуальні дані банків. Його чекали боржники, що тепер можуть, зробивши кілька кліків, перевірити статус боргу. І найбільше – його чекали покупці. Тепер вони отримали детальну інформацію про лоти і можуть заздалегідь планувати свою діяльність».

На сьогодні реєстр відкритий на сайті ProZorro.Продажі в режимі бета-тесту. Його можуть подивитися всі бажаючі: потенційні покупці активів, інтернет майданчики, журналісти, а також громадські активісти. Євген Білик, координатор проекту ProZorro.Продажі від «Transparency International Україна» так прокоментував впровадження реєстру: «Покупці мають право дізнатися які саме активи є в наявності, і підготуватися до участі в аукціонах. З самого початку головним завданням проекту було забезпечити прозорі і ефективні продажі активів неплатоспроможних банків. А досягти цього можна лише за умови, що всі процедури продажу відбуваються максимально відкрито. Разом з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, ми крок за кроком реалізуємо це завдання».

ProZorro.Продажі і ФГВФО впровадили єдиний кабінет по всім лотам активів неплатоспроможних банків, які на сьогодні реалізуються за допомогою голландських аукціонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *