В системі ProZorro.Продажі відбулися перші аукціони

Успішно пройшли перші аукціони з продажу активів неплатоспроможних банків і банків, що ліквідуються. Продажі ініціює Фонд гарантування вкладів і проводить їх за допомогою системи електронних продажів ProZorro.Продажі. Як прокоментував Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України: «Проект ProZorro.Продажі рухається великими темпами. Команда проекту була сформована в серпні, і вже через два місяці в системі відбулися тестові, а потім і реальні аукціони».

При організації функціоналу системи ProZorro.Продажі застосовувався досвід електронних торгів Прозорро зі закупівель державними компаніями та організаціями товарів, робіт або послуг. Поширення успішного досвіду функціонування системи Прозорро по закупкам вплинуло на створення системи продажів активів неплатоспроможних банків і банків, що ліквідуються, і це послужило поштовхом у створенні ProZorro.Продажі.

Як прокоментувала успішне проведення перших аукціонів Юлія Берещенко, Директор департаменту консолідованих продажів і управління активами ФГВФО: «Принципи побудови системи ProZorro.Продажі виключають можливість змови між майданчиком і покупцем, або недопуск потенційних покупців до аукціону. Оскільки наше завдання – підвищити ефективність продажу активів, нам важливо, щоб коло покупців було якомога ширше. Це забезпечить збільшення надходжень від продажу та, як наслідок, прискорить виплати вкладникам банків».

Наступним етапом у функціонуванні системи продажів Прозорро є залучення бізнесу і приватних осіб до покупок активів через електронні аукціони, а також забезпечення моніторингу за процесом їх проведення. За зверненням Олексія Соболєва, керівника проектного офісу ProZorro.Продажі, до бізнесу: «У нас є багато цікавих лотів. Це і земельні ділянки, і будівлі, і техніка. До речі, є і лоти, які будуть також цікаві простим громадянам. Тому запрошуємо вас всіх приєднуватися. Шукайте цікаві лоти, задавайте питання, беріть участь в аукціонах. Перемагайте: і держава від цього теж буде у виграші».

І насправді. Для бізнесу і приватних осіб є можливість придбати цікаві активи за цінами, які вони вказують самі. А для Фонду гарантування вкладів є можливість реалізації активів неплатоспроможних банків за найбільш вигідними цінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *