Відома система СЕТАМ переходить на голландські аукціони

Система електронних продажів OpenMarket ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України планує перейти на продажі за допомогою голландської моделі проведення аукціону. Голландський аукціон – це аукціонний продаж, який характеризується не підвищенням, а поступовим зниженням ціни реалізуємого об’єкта до нижньої допустимої межі. Процес продажу і зниження ціни зупиняється в момент, коли один з учасників висловлює бажання купити актив.

Про зміни так висловився генеральний директор ДП СЕТАМ OpenMarket Віктор Вишнів: «Голландський аукціон починається з високої ціни, яка поступово знижується до досягнення ціни продажу товару. Це зворотний процес англійських аукціонів, де товар починає продаватися за мінімальною ціною, а претенденти ведуть боротьбу за рахунок збільшення своєї пропозиції».

За допомогою голландського сценарію проведення аукціонів вдається встановити реальну ринкову вартість пропонованого активу. Це випливає не тільки зі світової практики, а й на підставі успішного запуску «голландців» в системі електронних продажів Prozorro.Sales.

Перший пакет лотів в СЕТАМ з голландської моделі виставить ВТБ Банк, на загальну суму 10,6 мільярда гривень. Це будуть права вимоги до позичальників – юридичних осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *