Всі активи ліквідованих банків будуть виставлені на продаж в ProZorro.Продажі до кінця року

У минулому році був підписаний Меморандум про побудову в нашій країні прозорої та ефективної системи реалізації активів збанкрутілих і ліквідованих банків. Цим питанням щільно зайнялися команда ProZorro.Продажі, а також Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, громадська організація Transparency International Україна. В результаті вдалося створити на платформі Прозорро нову систему електронних продажів, яка успішно працює, і на поточний момент дозволила продати активів на мільярд гривень. До кінця 2017 року в системі ProZorro.Продажі планується розмістити всі активи неплатоспроможних банків.

На брифінгу, проведеному 22 червня в Українському кризовому медіа-центрі, Костянтин Ворушилін директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб сказав: «Для Фонду гарантування розробка системи, яка гарантуватиме справедливість і прозорість проведення аукціонів і максимально унеможливить стороннє втручання в хід торгів, тривалий час залишалося першочерговим завданням. Усвідомлюючи всі недоліки аукціонів з «молотка», ми першими вирішили перевести всі торги на електронні торгові майданчики. І електронними торгами окремі біржі досить швидко навчилися маніпулювати. Ми зрозуміли, що нам потрібна система, яка просто не дозволить зловживати ходом торгів. Команда Фонду сформулювала ідею і почала шукати партнерів для її реалізації. Рік тому, підписавши Меморандум, ми з ProZorro почали створювати систему ProZorro.Продажі, що працює за принципом «всі бачать все». І сьогодні Фонд готовий рухатися далі, впроваджуючи такі етапи вдосконалення процесу реалізації активів ліквідованих банків».

На поточний момент Фонд гарантування вкладів продає активи 87 ліквідованих банків. Найбільш важливим завданням є реалізація активів за максимально швидкими термінами і за кращою ціною. Саме тому аукціон в електронному форматі проходить на зниження ціни. На торги виставляються активи за балансовою вартістю, а потім починається поступове зниження їх ціни. Зниження відбувається аж до 30% від їх початкової ціни, але на будь-якому етапі зниження, будь-який з учасників може зупинити процес, якщо виявить бажання купити цей актив. Це дозволить визначити справжню ринкову вартість того чи іншого активу неплатоспроможного банку.

Ситуацію з роботою системи ProZorro.Продажі прокоментував Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна: «Влітку минулого року, система ProZorro.Продажі існувала лише в головах декількох десятків людей. Після успішного досвіду впровадження електронної системи закупівель ProZorro, реформа публічних торгів здавалася логічним продовженням для ТІ України і МЕРТ. І єдиним партнером від держави, який погодився пілотувати створення нової системи, став ФГВФО. Сьогодні, цей проект це історія успішної реформи сім'ї ProZorro. Продано вже близько 1 млрд. гривень активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Саме в відкритті різних даних, в тому числі про закупівлі та продажу ми, в ТІ України, бачимо основний інструмент змін в державі. Наостанок хочу закликати активістів і журналістів брати участь в моніторингу системи ProZorro.Продажі. За допомогою безкоштовного онлайн модулю аналітики http://bi.prozorro.sale/. Робота з такими даними є невід'ємною частиною сучасного активізму, тому приєднуйтесь до системних змін».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *