Втрати кредиторів «Дельта Банку» оцінюються в 24,5 мільярда гривень

В результаті навмисного доведення до банкрутства банку «Дельта Банк», його кредитори отримали втрати в сумі 24,5 мільярда гривень. Як говориться в повідомленні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО): «Оціночна вартість активів банку становить 29,2 млрд грн, або третину балансової вартості – 94,27 млрд грн, тоді як зобов’язання банку, відповідно до реєстру акцептованих вимог кредиторів, – 53,77 млрд грн».

Результатом такої втрати стали навмисні шахрайські дії акціонерів і керівництва банку з метою отримання рефінансування.

У повідомленні також йдеться: «Встановлено, що в забезпечення рефінансування передавався один і той же кредитний портфель, хоча в кожному з відповідних угод стверджувалося, що ця застава вільна від обтяжень. Крім того, спотворювалися відомості про якісні характеристики цієї застави: ховалися прострочення, вказувалися невірні терміни погашення».

В результаті, видані кошти на рефінансування під існуючий незабезпечений кредитний портфель призвели до збитків для Національного банку і держави в розмірі більш ніж 900 мільйонів гривень. Факт шахрайства також підтверджується систематичної фальсифікацією звітності та документів банку.

ФГВФО зазначає: «При формуванні власником істотної участі статутного капіталу «Дельта Банку» використовувалися кошти, отримані в результаті проведення операцій з використанням сфальсифікованих SWIFT-повідомлень (фіктивні кошти). Крім цього, статутний капітал банку збільшувався за рахунок проведення циклічних операцій, в тому числі, з тимчасово залученими ресурсами, що призвело до невідповідності зареєстрованого капіталу реально внесеним коштам».

Фальсифікація також була виявлена ​​і в інших діях банку, в тому числі касові операції, операції прихованого кредитування, в тому числі і з особами нерезидентами, операції з порушенням валютного законодавства, податкового і т.д. Відзначаються випадки систематичного викривлення бухгалтерської звітності.

«Нормативи розраховувалися на підставі неправдивих даних обліку, які враховували фактично неіснуючі кошти, не відображали обтяження реальних коштів банку на кореспондентських рахунках в іноземних банках і т. п. Це призвело до системного і тривалого приховування неналежного фінансового стану банку, до безпідставного притягнення кредитів рефінансування» – вказується в повідомленні Фонду.

На січень 2018 року загальна сума фальсифікацій «Дельта Банку» складає 2,6 мільярда доларів. Також були виявлені випадки порушень, здійснених посадовими особами банку, в тому числі виведення кредитних коштів з карток клієнтів без їхнього відома. Загальна сума таких порушень склала 4,5 мільярда гривень.

В результаті доведення банку до банкрутства 2 жовтня 2015 року, було прийнято рішення НБУ про його ліквідацію. На початок квітня 2015 року зобов’язання банку перед фізособами становили майже 29 мільярдів гривень, з них в іноземній валюті 18,18 мільярда гривень.

На початку 2015 року «Дельта Банк» займав 4-е місце в Україні за розміром активів. Його власниками були Микола Лагун (70,6059%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,3941%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *