Яка кількість банків відкрилася в Україні в 2017 році?

В Україні державні банки відкриваються частіше, ніж комерційні. За минулий 2017 рік в Україні було відкрито тільки 3 нових банки. Так прокоментував ситуацію фінансовий експерт Олексій Лупоносов: «Однак це маленькі банки. Їх відкрили для обслуговування певних фінансових груп. Вони мають по два відділення на всю Україну. Це не класичні банки, що дають кредити і відкривають депозити».

При цьому в нашій країні не було зареєстровано жодного банку з іноземними інвестиціями. «Банківська сфера України сьогодні не приносить такого прибутку, як це було в попередні роки. Вона збиткова. З огляду на нововведення щодо валютних обмежень або фінансового моніторингу, люди не йдуть в банки. Наприклад, купують кріптовалюту. Тобто знаходять товари, які заміщають банківський депозит. При цьому частка держави в банківському секторі повинна бути не більше 20-30%. Принаймні в більшості демократичних країн так прийнято. За останні 5-6 років жоден державний банк не був проданий. Мільярди народних грошей витрачено на те, щоб підтримувати ці банки в стані працездатності» – додав експерт.

Варто відзначити, що за дев’ять місяців 2017 року збиток виявили наступні банки: Промінвестбанк (4,9 млрд. грн), «ПриватБанк» (1,6 млрд. грн), «ВТБ Банк» (1,4 млрд. грн), банк «Кредит Дніпро» (489 млн. грн) і банк «Кліринговий дім» (366,7 млн. грн).

У прибутку виявилися: «Райффайзен банк Аваль» (4 млрд. грн), Укрексімбанк (1,5 млрд. грн), УкрСиббанк (856 млн. грн), “Креді Агріколь Банк» (853 млн. грн) і ПУМБ (764 млн. грн).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *