Злочинні дії керівників ПАТ «КБ «ІНТЕРБАНК» призвели до збитків банку майже на 525 млн. гривень

На жаль, керівники та акціонери багатьох банків в країні в період кризи вирішили поцупити гроші вкладників і ліквідні активи, що неминуче призвело до банкрутства цих банків. Не виключенням став і банк ПАТ «КБ «Інтербанк». Тут, його керівники обікрали владників і клієнтів, а також вивели найбільш ліквідні активи, що призвело до погіршення фінансового становища в особливо великих розмірах. Сума збитку склала майже 525 мільйонів гривень, систематичне злочинство в банку ПАТ «КБ «Інтербанк» тривало в період з 2012 по 2014 роки.

Для прикладу, керівництво банку прийняло ряд рішень по кредитуванню фіктивних компаній на загальну суму 329,7 мільйона гривень. При цьому заставою під видачу кредитів виявилися неліквідні цінні папери, або кредит видавався без забезпечення будь-яким майном.

Чотирьом компаніям була видана сума в розмірі 79 мільйонів гривень 31 грудня 2013 року в переддень Нового року, коли банки припинили роботу з клієнтами, а проведення платежів обмежено. Всі ці компанії жодного разу не виплачували ні відсотки по кредиту, ні тіло кредиту, ні комісійні збори за кредитом, такі дії керівництва банку можна трактувати, як умисне виведення коштів банку без мети їх повернення.

Ще одним видом махінацій була передача портфеля активів, які складалися з «сміттєвих» цінних паперів, векселів, боргових зобов’язань і т.д. Таких «цінних паперів» було передано Фонду гарантування вкладів на суму 228,5 мільйона гривень, при цьому незалежна експертна оцінка цих паперів оцінила їх у суму 0,01 мільйон гривень.

У зв’язку з виявленими злочинними діями, уповноважена особа Фонду передала матеріали до правоохоронних органів про зловживання службовим положенням керівників і власників банку, а також власників компаній, які отримали фіктивні кредити. За виявленими порушеннями були відкриті кримінальні виробництва за ознаками правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 і ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 205 КК України.

Далі, головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ України, колишньому керівнику ПАТ “КБ “Інтербанк” – Мелконьянцу С.А. повідомлено про підозру у вчиненні ним злочинних дій, у зв’язку з чим його оголошено в міжнародний розшук.

Фонд гарантування вкладів, станом на 01 листопада 2014 року, отримав в розпорядження активи збанкрутілого банку ПАТ «КБ «Інтербанк» із заявленою балансовою вартістю 648,8 мільйона гривень, при цьому незалежна експертиза визначила їх реальну вартість в 98 разів менше, в 6,6 мільйона гривень.

Фонд гарантування вкладів виплатив суми вкладникам банку ПАТ «КБ «Інтербанк» на суму в 78 мільйонів гривень, а також другої черги боржників (грошові вимоги по заробітній платі, що виникли із зобов’язань банку перед працівниками до прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку) на загальну суму 0.47 мільйона гривень.

У зв’язку з злочинним виведенням ліквідних активів банку ПАТ «КБ «Інтербанк», Фонд висловлює сумніви в можливості погасити заборгованість перед деякими кредиторами банку, особливо перед третьою чергою кредиторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *