Одеська міськрада 20% від річного бюджету закупівель у 2017 році провела через допорогові торги, практично без зниження ціни

За результатами минулого 2017 року одеські державні компанії та організації провели 11 150 закупівель на загальну суму близько 7 мільярдів гривень. При цьому тільки 7,5% із загального числа закупівель пройшли по відкритих торгах. В основному одеська влада користувалися допороговими закупівлями, де на даний вид закупівель довелося 87,6% від загального числа.

При цьому одеська міська рада провела допорогові закупівлі практично без зниження ціни, тобто по очікуваній вартості, в той час як конкурентні процедури в середньому забезпечують економію бюджету на 15%. Чому так багато допорогових торгів вибрала одеська влада, і чому вони не хочуть економії бюджету? Не секрет, що саме в допорогових закупівлях найлегше заховати корупцію і розкрадання бюджету країни. Простіше поділити державні гроші між «своїми» компаніями і без конкурентних процедур. Нагадаю, що допороговими вважаються закупівлі, здійснені на суму до 200 тисяч гривень для товарів і послуг, і на 1,5 мільйона гривень для робіт.

У минулому році на допорогові закупівлі в Одесі довелося 1,4 мільярда гривень, а це 20% від загального бюджету одеситів, виділеного на 2017 рік. У зв’язку з цим хочеться представити кілька компаній, які входять до числа лідерів по допороговим закупівелям у 2017 році.

ПрАТ «ВО «Стальканат-Силур», загальна виграна сума на допорогах становить 232 мільйони гривень. Власником компанії є колишній голова Одеської ОДА (займав пост в березні-травні 2014 року), голова Одеської обласної політичної партії «Фронт змін», бізнес-партнер народного депутата України Сергія Фаермарка, – Володимир Немировський.

ТОВ «Портал-Н» з виграними допороговими торгами на суму 27 мільйонів гривень, за умови, що статутний капітал компанії всього 170 гривень.

Компанія «Теплоком», яка виграла на допорогових торгах у одеської влади 18,37 мільйона гривень, а загальна сума перемог в тендерах за 2017 рік для цієї фірми склала 42,5 мільйона гривень. Статутний капітал компанії становить 300 гривень, але мабуть це ніяким чином не турбує владу Одеси.

ТОВ «СПМК-7» виграло майже 18 мільйонів гривень на допорогах в Одесі, при цьому маючи статутний капітал в 5000 гривень. 15 мільйонів гривень виграло ТОВ «Курортне» зі статутним капіталом всього 200 гривень, і т.д.

Система електронних торгів Прозорро дозволяє зробити самостійний аналіз закупівельної діяльності держструктур і регіонів країни, а також підняти цілком логічні запитання. На прикладі Одеси, виникає бажання дізнатися, чому влада проводить так багато закупівель без конкурсу і на значні суми, практично без зниження ціни?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *