Президент підписав закон, що надає громадянам України можливість використання цифрового підпису

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 4685 «Про електронні довірчі послуги». Закон надає громадянам можливість використання індивідуального цифрового підпису та електронної ідентифікації, а також відкриває широкі можливості для використання технологій BankID і MobileID.

Закон «Про електронні довірчі послуги» був прийнятий Верховною Радою ще на початку жовтня поточного року, а днями він був підписаний Президентом, що відкриває можливості для цифрової економіки, а також створює всі передумови для розвитку послуг електронно-цифрового підпису.

На практиці, громадяни можуть укладати договори комунальних послуг за допомогою програми зі свого смартфона, або ж подавати електронно завірені документи на оформлення будь-якого документа в державні служби, і багато інших можливостей. Це дуже зручно і веде до істотної економії не тільки особистого часу громадян, а й часу держслужбовців.

Закон вступає в силу через рік після його підписання, виняток становить лише стаття 10, яка вступає в дію відразу ж після підписання Закону «Про електронні довірчі послуги».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *