Закон про моніторинг держзакупівель підписан Президентом України

Президент України Петро Порошенко 23 січня 2018 року підписав Закон про внесення змін до Закону «Про державні закупівлі». Новий Закон має на увазі впровадження системи моніторингу в електронні держзакупівлі, а також внесення автоматичних ризик-індикаторів. Дані індикатори допоможуть в автоматичному режимі визначати порушення або помилки, які допускає замовник в процедурі проведення торгів.

На офіційному сайті Президента повідомляється наступне: «Закон дозволяє органам державного фінансового контролю здійснювати ефективний моніторинг закупівель з метою попередження порушень у цій сфері і дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі. Закон сприятиме попередженню втрат публічних коштів шляхом посилення контролю над державними закупівлями, а також створює умови для подолання корупції в цій сфері».

Сам Президент додав, що система ProZorro сприяє боротьбі з корупцією в сфері держзакупівель і допомагає економити бюджет країни. З приводу нового Закону він висловився наступним чином: «В онлайні буде працювати система ризикових індикаторів, яка буде сигналізувати контролюючому органу про те, що з цим учасником щось не так. Це нововведення адресовано, в першу чергу тим, хто навчився чи навчається дурити ProZorro. Алгоритми будуть підказувати, куди саме дивитися, як на максимально ранніх стадіях вирахувати тих, хто хоче обійти систему».

Варто нагадати, що 21 грудня 2017 року Верховна Рада затвердила автоматичні ризик-індикатори в сфері державних закупівель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *