Перейти до списку арештованого майна (СЕТАМ)


ДП «CETAM» розпочало роботу в серпні 2015 року, створивши дієву організаційну структуру всього за кілька місяців. Варто відзначити, що CETAM, як система електронних торгів арештованого майна, працювала в експериментальному режимі з 01 травня 2014 року в Києві, Київській, Львівській та Вінницькій областях. Пізніше цей експеримент розширили на Чернігівську, Запорізьку, Одеську, Івано-Франківську та Харківську області, а зараз вона працює на всій території України.

Електронні торги СЕТАМ

Аукціони з продажу арештованого майна в Україні реалізовані за допомогою системи електронних торгів CETAM через мережу інтернет. Діяльність системи регулюється «Порядком реалізації арештованого майна» від 29 вересня 2016 року.

Електронна система продажів CETAM, крім арештованого майна, також реалізує активи збанкрутілих банків і підприємств, майно фізичних і юридичних осіб в рамках проекту добровільної реалізації активів.

Підготовка активів до продажу

Підготовка майна до продажу на аукціоні починається з визначення їх вартості. Цей процес відбувається на підставі Закону України «Про виконавче провадження», і після завершення терміну оскарження цієї оцінки, який настає після 10 днів. Державні виконавці мають 5 робочих днів на підготовку документів, необхідних для реалізації зазначеного майна, і ще 3 дні триває перевірка документів керівництвом регіональних органів. При виникненні претензій щодо повноти та відповідності пакета документів, державний виконавець дає три дні на усунення недоліків.

Після прийняття майна та завершення перевірки інформації про майно, в Системі формується лот торгів не пізніше ніж на 2-й робочий день з дати її отримання. До проведення аукціону актив може зберігатися у самого боржника, організатора або іншої особи (виняток становить нерухомість або майно, яке не підлягає транспортуванню). Хранитель активу зобов’язаний проводити демонстрацію майна учасникам аукціону – потенційним покупцям, а по закінченню торгів передає його переможцю.

Після того, як інформацію про актив потрапляє в Систему, автоматично визначається термін для підготовки до проведення торгів, який становить:

• для торгів за фіксованою ціною – 5 календарних днів;

• для лотів зі стартовою ціною до 5 тис. грн. – 10 календарних днів;

• для лотів зі стартовою ціною від 5000,01 до 1 млн. грн. – 20 календарних днів;

• для лотів зі стартовою ціною понад 1 млн. грн. – 30 календарних днів.

Вся інформація буде розташовуватися в публічному доступі на сайті сетах.

Якщо актив є предметом іпотеки, інформація про нього публікується в двох місцевих друкованих ЗМІ та направляється окремим письмовим повідомленням державному виконавцю та кредиторам боржника не пізніше, ніж за 15 днів до дня початку прилюдних торгів.

Користувачами системи CETAM можуть бути:

• спостерігач – особа, що спостерігає за ходом проведення торгів, але не має права робити цінові пропозиції;

• учасник – особа, яка має право брати участь в аукціоні і подавати цінові пропозиції, (учасники оплачують гарантійний внесок);

• організатор – система електронних торгів з усім її функціоналом і можливостями для проведення аукціону;

• замовник – орган державної виконавчої влади, що виконує реалізацію арештованого майна.

Реєстрація учасників

Торги в системі сетах здійснюються в публічному форматі за допомогою мережі інтернет. Процес проведення аукціону відбувається в режимі онлайн, при цьому спостерігачі та інші зацікавлені особи можуть брати в ньому участь безпосередньо. Щоб спостерігати за торгами, або приймати в них участь, користувачам системи CETAM необхідно зареєструватися. Реєстрація безкоштовна.

Після реєстрації вам буде доступна будь-яка інформація про об’єкт продажу. Також ви можете подати заявку на участь в аукціоні по потрібному вам лоту.

Подача заявок на участь в торгах

Щоб взяти участь в аукціоні з продажу арештованого або іншого майна, виставленого на продаж, учасникам необхідно подати заявку, при цьому попередньо оплативши 5% від заявленої суми на необхідний лот. Суму необхідно внести не пізніше, ніж за 1 добу до терміну закінчення торгів. Якщо потенційний учасник допустив помилку при формуванні заявки, то у нього буде можливість подати заявку на участь в торгах повторно.

Проведення аукціону

Аукціон проводиться в призначений день з 9-00 до 18-00 години. Якщо нова цінова пропозиція надійшла за 5 хвилин до завершення торгів, то аукціон автоматично продовжується ще на 10 хвилин з моменту подачі останньої пропозиції. Процес торгів в будь-якому випадку припиняється в 22-00 дня оголошення аукціону.

Подати нову цінову пропозицію учасник може в бік збільшення ціни на строго встановлену суму і за один крок. Дане обмеження не поширюється на можливість встановлення особливої ​​ставки, яку учасник може зробити лише один раз в одному аукціоні. Особлива ставка має на увазі підвищення ціни на будь-яку суму, яку визначає сам учасник торгів.

Переможцем аукціону стає учасник, який встановив найкращу цінову пропозицію або погодився на стартову ціну, за умови відсутності інших пропозицій від учасників. У разі, якщо на торгах від учасників не надійшло жодного цінової пропозиції, то такі торги будуть проводитися повторно зі зменшенням стартової вартості арештованого або іншого майна.

Результати торгів

Результат проведення аукціону оприлюднюється в системі CETAM у вигляді протоколу і не пізніше наступного дня після завершення торгів. Протокол торгів обов’язково направляється в ДВС і переможцю аукціону.

У переможця торгів є 10 робочих (банківських) днів, щоб сплатити придбане на аукціоні майно. За фактом оплати, органами ДВС складається акт протягом 5 днів, який отримує переможець. Якщо майно було предметом іпотеки, то його реалізація здійснюється згідно з Порядком і Законом України «Про іпотеку». На підставі отриманого акта, переможець отримує придбане майно у власність і з нього знімається арешт.

Якщо переможець порушує терміни оплати або від нього не надходить протокол, переможцем стає наступний учасник, що запропонував найбільш вигідну цінову пропозицію.

Перейти до списку арештованого майна (СЕТАМ)

Залишились питання?

Первинна консультація безкоштовна.