Звернення до Держаудитслужби

На сторінці кожного тендеру із закупівель тепер є напис: «Якщо ви знайшли порушення, зверніться в Держаудитслужбу». Такий функціонал дозволяє безпосередньо звертатися до контролюючого органу, якщо ви виявили порушення в процесі здійснення закупівель держкомпаніями.

Як це працює? Якщо ви знайшли порушення, і хочете оформити звернення, вам необхідно його детально описати і вказати свої дані. Після того, як своє звернення ви підтвердите цифровим підписом, його офіційно розглянуть державні аудитори. Далі можливі 2 сценарії:

•    якщо описаних вами фактів недостатньо, то закупівлю все одно перевірять на предмет виправлення помилок і попередження потенційних розтрат;

•    в разі, коли факт розтрати і корупційні дії підтвердяться, то на винуватців буде накладено штраф, аж до передачі справи до суду.

При цьому у вас буде можливість в електронному вигляді в системі Прозорро простежити за тим, як поетапно обробляється ваша заява. Щодо використання даного функціоналу варто залишити кілька коментарів. Важливо зрозуміти, з якими заявами слід звертатися в Держаудитслужби. Для цього слід трохи детальніше вивчити сферу їх діяльності.

Наприклад, ви побачили дискримінаційні пункти в тендерній документації, тоді таке звернення направляється тільки в АМКУ. А якщо ви зафіксували, що необгрунтовано було відхилено пропозицію учасника з меншою ціновою пропозицією, то оформляти заяву в аудитслужбу вже можна і навіть потрібно.

Нову можливість для контролю в сфері закупівель прокоментував директор Transparency International Ukraine Іван Лахтіонов: «Цей функціонал - це можливість для обох сторін зробити свою комунікацію швидше і якісніше. А якісна комунікація між ГО та аудиторами - це контроль у сфері та більше виправлених порушень в державних закупівлях. Тому зараз важливо, щоб обидві сторони почали користуватися цією можливістю».

ВІДПРАВИТИ ЗАЯВКУ НА УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ
Ми з Вами зв’яжемось, щодо деталей проведення семінару
ІНШІ CЕМІНАРИ

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення