Права вимоги за проблемними позиками з дисконтом

Успішний досвід продажу прав вимоги за кредитними зобов'язаннями клієнтів банків-банкрутів, послужив поштовхом до прийняття рішення про можливість продажу проблемних позик і для діючих державних банків. Відповідну Постанову прийняв Кабінет міністрів України від 15 квітня 2020 року. Йдеться про Постанову «Про деякі питання управління проблемними активами банків державного сектора економіки».

Щоб права вимоги за кредитами банків, що ліквідуються продати за оптимальною ціною, їх реалізація проходила і проходить за допомогою онлайн аукціонів в системі Прозорро.Продажі. Причому самі торги йдуть на зниження ціни, так званий голландський сценарій. Це дає можливість визначити реальну ринкову вартість активу, і істотно економити час на його продажу. Для покупців з'являється дисконт, який робить такий банківський актив привабливим.

Такий досвід буде корисний і для проблемних позик діючих державних банків. Це дозволить отримати найбільшу фінансову віддачу від існуючих заборгованостей. Гравці ринку кредитування можуть викупити з торгів такі активи з дисконтом, а держбанки отримати за них найбільший грошовий потік.

На підставі Постанови управлінням проблемними активами будуть займатися наглядові ради держбанків. Як і у випадку з продажем прав вимоги за кредитами банків, що ліквідуються, проблемні кредитні активи діючих держбанків будуть реалізовуватися на відкритих інтернет аукціонах. У цьому випадку також брати участь в торгах не мають права ні самі власники зобов'язань за позикою, ні їх поручителі або пов'язані з ними особи.

Ще один плюс для державних банків від такої можливості, очищення їх балансів. Справа в тому, що проблемні активи вимагають резервування і обслуговування, що генерує підсумкові збитки. Для прикладу, на середину квітня 2020 року в портфелях «Приватбанку» частка таких позик становила 78,4%, для державного «Ощадбанку» - 56,1%, і «Укрексімбанку» - 54,9% відповідно.

ІНШІ СТАТТІ

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення