Супровід публічних закупівель для учасників (постачальників)

СУПРОВІД ЗАКУПІВЕЛЬ НА PROZORRO
Онлайн консультація Відеопрезентація
Держзакупівлі для будь-якого бізнесу
Підготовка до процедури закупівель має декілька етапів:
1
Аналітика
Аналітика ринку держзакупівель та конкурентів у вашій сфері бізнесу.
2
Моніторинг тендерів
Пошук та моніторинг майбутніх закупівель.
3
Підготовка заявки
Підготовка усіх документів для участі в тендері
4
Участь в торгах
Участь в аукціоні/закупках/торгах.
5
Заключення договору
Юридичний супровід.
Наші фахівці супроводжують публічні закупівлі комплексно. Підготовка до процедури закупівель має декілька етапів

Реєструємося

Якщо ви не маєте особистого кабінету, то в першу чергу потрібно зареєструватися на одному з електронних майданчиків в системі «Прозорро». Ця система допоможе знайти нові канали продажу ваших товарів та надасть вашій справі прозорості.

Аналізуємо тендерну документацію

Наші спеціалісти з уважністю проаналізують тендерну документацію та впевняться, що ви зможете надати замовнику всі потрібні документи. Також треба впевнитися, що документація відповідає Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), тобто не містить дискримінаційних вимог (ст. 3 Закону) та вимог, що можуть обмежити конкуренцію (ст. 22 Закону).
У разі наявності дискримінаційних або незрозумілих вимог у документації, ми звернемося до замовника за поясненнями чи відправимо скаргу до Антимонопольного комітету України.

Готуємо тендерну пропозицію

Після того, як ми ретельно дослідили тендерну документацію, учасник має ознайомитися з переліком потрібних документів для того, що взяти участь в тендері. Серед них і банківські гарантії.

Перевіряємо банківські гарантії

Якщо ви оформлюєте банківську гарантію, врахуйте Постанову НБУ №639 від 15.12.2004. Ця постанова містить повну інформацію щодо реквізитів, які мають бути вказані в гарантії. Обов’язково звертайте увагу на вимоги до тексту гарантії, які висуває замовник.

Гарантію потрібно оформлювати згідно з вимогами тендерної документації. Оголошення про закупівлю та тендерна документація містить певну гарантійну суму.

Однак нерідко банківські установи в тексті гарантії не вказують конкретну суму, а пишуть про те, що гарант зобов’язаний упродовж 5 робочих днів оплатити бенефіціарну суму, яка не є більшою за суму гарантії. Це порушує вимоги замовника, тож тендерну пропозицію відхилять через те, що вона сформована не згідно з тендерною документацією.

Також потрібно зазначити про важливість терміну початку дії гарантії, який встановлюється замовником. Перед публікацією проводьте перевірку тексту, адже він може містити технічні помилки, неправильні реквізити. Це стосується й файлу з електронний цифровим підписом, який підписує гарант.

Участь в аукціоні

Аукціон на зниження цін або редукціон є одним з етапів закупівлі, який проводиться в електронній торговельній системі (далі — ЕТС). Аукціон проводять під час процедури спрощеної закупівлі, відкритих торгів (українських та європейських), конкурентного діалогу й торгів з обмеженою участю. Для кожної з процедур механізм є однаковим.

Система автоматично визначає дату й час проведення електронних торгів. Торги можуть бути призначені лише в робочі дні та години.

Поки аукціон не розпочнеться, ви не дізнаєтеся кількість тендерних пропозицій, які подали інші учасники.

Аукціон проходить в 3 етапи. Після того, як торги будуть завершені, ви побачите відомості про всіх учасників та їхні документи.

Тобто порядок приблизно такий:

  • системою визначається дата й час торгів після того, як закінчить період подання пропозицій;
  • активується модуль «аукціон», якщо до аукціону доєдналося більше одного учасника;
  • якщо на етапі подання пропозицій жоден з учасників не зареєстрував свою, то система визначить таку закупівлю як невдалу, тож торги не активуються;
  • якщо проводиться спрощена закупівля й один учасник подав пропозицію, то система надає закупівлі статус «кваліфікація»;
  • якщо проводяться відкриті торги й один учасник подав пропозицію, чи два при проведенні конкурентного діалогу, чи три при проведенні торгів з обмеженою участю, то закупівлю скасовують.
Підготовка документів у разі перемоги

Якщо ви здобули перемогу в аукціоні, згідно зі ст. 17 Закону вам потрібно у встановлений термін, який не перевищує 10 днів з дня, коли в ЕТС було оприлюднене оголошення з наміром підписати договір про закупівлю, оприлюднити в ЕТС документи, які підтвердять, що немає підстав, які визначають пункти 2, 3, 5, 6, 8, 12 та 13 ч. 1 і ч. 2 даної статті.

Замовник визначає яким саме способом учасник документально підтвердить відсутність підстав, які визначають пункти 5, 6, 12 та 13 ч. 1 та ч. 2 даної статті. Відповідно до Закону, замовник не має вимагати документально підтвердити публічну інформацію, яка знаходиться у відкритому доступі.

Замовник може відхилити пропозицію, якщо переможець відмовляється підписувати договір або не надав необхідні документи, зазначивши причину своєї відмови в ЕТС.

Також замовник може запросити іншу документацію, не тільки для підтвердження відсутності підстав, які встановлює ст. 17 Закону. Якщо переможець не надасть ці документи, замовник може відхилити пропозицію вважаючи, що учасник відмовився підписувати договір.

Актуальні документи для скачування
Зразок Скарги на "Прозорро"
Зразок Листа Обгрунтування
Антикорупційна програма
Допомога в оскарженні закупівель

Учасники закупівельних процедур можуть подавати скарги до Антимонопольного комітету України. Це має негативний вплив не перебіг процедури, тому що відповідно до Закону замовник не може чинити будь-які дії й ухвалювати рішення про процедуру закупівлі, окрім дій, які чиняться для того, щоб усунути порушення вказані у скарзі. Якщо на вас подали скаргу, ми допоможемо у відстоюванні ваших інтересів.

Наші спеціалісти проконсультують вас, ретельно проаналізують практики Антимонопольного комітету, підготують інформацію для запиту в орган оскарження, підготують пояснення скарги й допоможуть оприлюднити необхідну інформацію в ЕТС.

ОСНОВНІ ВИДИ ПОСЛУГ
Консультації експерта з питань, що стосуються тендерів (організаційних, правових і т. д.), надання роз'яснень
Наші експерти надають усні та письмові консультації з питань, що стосуються участі у закупівлях, тендерної документації або рішень замовника на предмет її відповідності чинному законодавству;
+
Моніторинг тендерів
Фахівці нашої компанії допоможуть знайти цікавий тендер за вашою сферою діяльності ураховуючи ваші можливості та побажання.;
+
Перевірка пропозицій конкурентів з метою виявлення помилок
Якщо на вашу думку оцінка пропозицій конкурентів відбулась упереджено та не об’єктивно, наші юристи детально проаналізують рішення замовника на правомірність.
+
Перевірка документів тендерної пропозиції перед завантаженням у ЕСЗ
Наші фахівці перевірять підготовлений вами пакет документів для участі в тендері/закупівлі на відповідність вимогам Закону та Тендерної документації.
+
Оскарження рішень, дій або бездіяльності Замовника
Підготовка звернення та вимог про усунення порушень до Замовника, інших органів контролю.
+
Оскарження до Антимонопольного комітету України
Успішне оскарження будь-яких порушень в Антімонопольному комітеті України Підготовка скарги на рішення, дії або бездіяльність Замовника до АМКУ
+
Правовий супровід участі у спрощених закупівлях:
- підготовлення та завантаження документів пропозиції відповідно до вимог Оголошення Замовника; - підготовлення запитань та вимог у період уточнень до Замовника; - підготовлення та подання вимог на рішення Замовника; - супровід під час проведення Аукціону;
+
Правовий супровід участі у відкритих торгах
- підготовлення та завантаження документів тендерної пропозиції відповідно до вимог Тендерної документації; - підготовлення запитань та вимог у період уточнень до Замовника; - підготовлення та подання вимог на рішення Замовника; - супровід під час проведення Аукціону; - підготовлення та завантаження документів на етапі кваліфікації учасника та для переможця на веб-порталі уповноваженого органу
+
Правовий супровід участі у відкритих торгах з публікацією англійською мовою («європейські»):
- підготовлення та завантаження документів тендерної пропозиції відповідно до вимог Тендерної документації; - підготовлення запитань та вимог у період уточнень до Замовника; - підготовлення та подання вимог на рішення Замовника; - супровід під час проведення Аукціону; - підготовлення та завантаження документів на етапі предкваліфікації учасника та для переможця на веб-порталі уповноваженого органу
+
Правовий супровід торгів з обмеженою участю
1. супровід на першому етапі – кваліфікаційний відбір 2. супровід на другому етапі: - підготовлення та завантаження документів тендерної пропозиції відповідно до вимог Тендерної документації; - підготовлення запитань та вимог у період уточнень до Замовника; - підготовлення та подання вимог на рішення Замовника; - супровід під час проведення Аукціону; підготовлення та завантаження документів на етапі предкваліфікації учасника та для переможця на веб-порталі уповноваженого органу
+
Наша команда
Наша команда
Підготуємо заявку на участь в тендері під ключ в стислі терміни!

Компания Электронные Закупки предоставляет услуги в таких городах Украины: Одесса, Днепр, Чернигов, Харьков, Житомир, Полтава, Херсон, Киев, Запорожье, Винница, Николаев, Кировоград, Суммы, Львов, Черкассы, Хмельницк, Волынь, Ровно Ивано-Франковск, Тернополь, Закарпатье, Черновцы.


 

Статті на тему

Відгуки
Відповіді на актуальні питання
Відповідно до пункту 29-1 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» ступінь локалізації виробництва - це показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі
Постачальники Prozorro Market не сплачують за участь у закупівлях, а лише комісію від суми контракту:
3% від суми договору при вартості закупівлі до 50 тис. грн;
2% – до 200 тис. грн;
1% – понад 200 тис. грн.
Тарифи за подачу тендерних пропозицій: - вартість закупівлі до 20 000 грн – 17 грн; - вартість закупівлі від 20 000,01 до 50 000 грн – 119 грн; - вартість закупівлі від 50 000,01 до 200 000 грн – 340 грн; - вартість закупівлі від 200 000,01 до 1 000 000 грн – 510 грн; - вартість закупівлі від 1 000 000,01 грн до 4 000 000 грн - 1 700 грн; - вартість закупівлі від 4 000 000 грн - 3400 грн.
- пряма закупівля через каталог;
- запит ціни пропозицій.

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення