ЯК ПРАВИЛЬНО ПРИПИНИТИ ДОГОВІР В ОДНОСТОРОННЬОМУ ПОРЯДКУ?

Припинити договір в односторонньому порядку можливо, у разі якщо це було передбачено умовами даного договору або відповідно до законодавства України.

Відповідно до статті 188 ГК України, яка регулює порядок розірвання в односторонньому порядку договору: «Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду». Розірвання договору у судовому порядку можливо, якщо сторони не досягли згоди щодо розірвання або зміни умов договору, або ініціатор розірвання не отримав відповіді на повідомлення про намір розірвати/змінити договір від іншої сторони.

Як повідомити про намір припинити договір?

Повідомляти вашого контрагента про свій намір потрібно лише у письмовій формі рекомендованим листом з описом і повідомленням про вручення або через служби кур’єрської доставки з доказом про отримання адресатом листа. Отримати консультацію щодо складання наміру можливо у наших фахівців заповнивши форму зворотнього зв’язку https://ezakupivli.com.ua/suprovid-publichnih-zakupivel

Коли вважати договір недійсним?

У випадку прийняття рішення суду про розірвання або зміну договору, такий договір вважається недійсним з дня набрання чинності відповідного рішення.

Якщо в договорі передбачено право сторін розірвати договір в односторонньому порядку, то договір припиняється на наступний день після спливу строку який передбачений в договорі після отримання іншою стороною повідомлення про розірвання угоди.

Якщо ж в договорі не передбачено право одностороннього розірвання – момент припинення вважається день, коли сторона отримала відповідь на свій намір розірвати угоду.

Як оголосити нову закупівлю якщо постачальнику направлено повідомлення про намір розірвати договір?

Важливою умовою припинення договору є направлення повідомлення про намір розірвання договору у строк, передбачений договором. У такому разі, якщо договором передбачено, що сторона яка має намір припинити договір повинна повідомити іншу сторону не пізніше ніж за 20 робочих днів, то відповідно договір буде вважатися недійсним не раніше наступного дня після спливу цього строку.

Отже, замовник спочатку повинен опублікувати звіт про розірвання договору, а лише потім і нову закупівлю.

Компанія Електронні закупівлі пропонує навчальний курс для фахівців з публічних закупівель, а також будь-яких фізичних осіб- https://ua.interfax.com.ua/news/press-release/733702.html

Наш багаторічний досвід підтверджують  - Відгуки наших клієнтів.

СУПРОВІД ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ДЛЯ УЧАСНИКІВ (ПОСТАЧАЛЬНИКІВ)

 

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення