Оренда нерухомого майна

Оренда нерухомого майна

01 лютого 2020 року набрав чинності новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна». Третього червня цього ж року Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна”. Вказані нормативні акти передбачають проведення з 1 жовтня процедури передачі в оренду майна через електронну торгову систему (ЕТС), адміністратором якої визначено державне підприємство “Прозорро.Продажі”.  

Основні нововедення цього Закону:

 • Усі потенційні об’єкти оренди державного та комунального майна будуть публікуватися у відкритих Переліках, доступних для всіх.  
 • За новими правилами будь-хто може ініціювати процес оренди державного або комунального майна.  
 • Замість формальних “конкурсів” запроваджуються онлайн аукціони. Процес проведення аукціону відбуватиметься відкрито та прозоро, в режимі реального часу.
 • Всі договори оренди державного та комунального майна повині бути опубліковані в електронній торговій системі протягом 24 місяців.  
 • Продовження строку дії договорів оренди також здійснюватиметься шляхом проведення електронних аукціонів з дотриманням переважного права для добросовісного орендаря.
 • Законом заборонено передавати державне та комунальне майно в безоплатне користування або позичку.  
 • Орендар, який отримав майно за результатами чесного та прозорого електронного аукціону, матиме значно менше обмежень на використання такого майна на власний розсуд.  

В оренду відповідно до Закону можуть передаватись такі об’єкти:

 • єдині майнові комплекси підприємств, їхніх відокремлених структурних підрозділів;
 • нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення, а також їх окремі частини);
 • інше окреме індивідуально визначене майно;
 • майно, що не увійшло до статутного (складеного) капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) (далі — майно, що не увійшло до статутного капіталу), а також майно, заборонене до приватизації, яке може при перетворенні державного підприємства в господарське товариство надаватись такому товариству на правах оренди;
 • майно, щодо якого до статутного капіталу внесено право господарського відання на майно.

Звичайно є об’єкти які не можуть бути передані в оренду. Перелік таких об’єктів визначено Законом України «Про оренду державного та комунального майна».

Передача державного та комунального майна в оренду відбувається в декілька етапів:

 • прийняття рішення щодо наміру передачі майна в оренду;
 • внесення інформації про потенційний об’єкт оренди до ЕТС;
 • прийняття рішення про включення потенційного об’єкта оренди до одного із Переліків;
 • опублікування інформації про потенційний об’єкт оренди, щодо якого прийнято рішення про включення до одного з Переліків, в ЕТС;
 • розміщення в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду;
 • проведення аукціону на право оренди майна або передача об’єкта в оренду без проведення аукціону, укладення та публікація в ЕТС договору оренди.

Процедура участі в аукціоні з оренди майна.

Згідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», орендарями за цим Законом можуть бути фізичні та юридичні особи, у тому числі фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.

Участь в аукціоні проходить в декілька етапів:

ЕТАП 1. Реєстрація на акредитованому майданчику системи PROZORRO.ПРОДАЖІ.  

ЕТАП 2. Для підтвердження участі в аукціоні необхідно здійснити оплату гарантійного та реєстраційного внесків. Якщо учасник не став переможцем в аукціоні, гарантійний внесок повертається йому в повному обсязі.  

ЕТАП 3. Подання закритої пропозиції разом з документами, що вимагаються законодавством та орендодавцем.

ЕТАП 4. Участь в аукціоні. Перший аукціон проводиться за класичною моделлю в 3 раунди по 3 хвилини на кожного учасника. Переможцем визначається учасник, що надав найбільшу цінову пропозицію. У разі якщо перший аукціон не відбувся (у зв'язку з відсутністю учасників) призначається повторний аукціон з початковою ціною, що на 50% нижче від початкової ціни першого аукціону. У разі якщо повторний аукціон не відбувся, призначається третій аукціон з можливим зниженням ціни до 99%.

ЕТАП 5. Підписання протоколу торгів. Переможець аукціону протягом 3 робочих днів зобов’язаний підписати протокол та надіслати його до майданчику разом з документами, що були завантаженні до електронної торгової системи.  

ЕТАП 6. Проведення оплати та підписання договору оренди. Переможець укладає договір оренди об’єкта оренди та підписує акт приймання-передачі з орендодавцем протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.  

Отже, якщо Ви діючий орендар чи плануєте вперше взяти в оренду нерухомість державної чи комунальної власності, фахівці компанії E-Zakupivli нададуть кваліфікаційну допомогу та звернуть Вашу увагу на тонкощі участі в онлайн аукціонах та забезпечать супроводження процедури оренди від реєстрації на аукціоні до оформлення договору.   


Компанія Електронні Закупівлі надає послуги в таких містах України : Одесса, Дніпро, Чернігів, Харків, Житомир, Полтава, Херсон, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Миколаїв, Кіровоград, Сумми, Львів, Черкасси, Хмельницьк, Волинь, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття, Чернівці.Оренда нерухомого майна
Перейти до списку аукціонів
Відгуки

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення