Оренда нерухомого майна

Отримайте консультацію від фахівця
Залиште номер телефону та отримайте необхідну інформацію
Перейти до аукціонів

Оренда нерухомого майна

01 лютого 2020 року набрав чинності новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна». Третього червня цього ж року Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна”. Вказані нормативні акти передбачають проведення з 1 жовтня процедури передачі в оренду майна через електронну торгову систему (ЕТС), адміністратором якої визначено державне підприємство “Прозорро.Продажі”.  

Основні нововедення цього Закону:

 • Усі потенційні об’єкти оренди державного та комунального майна будуть публікуватися у відкритих Переліках, доступних для всіх.  
 • За новими правилами будь-хто може ініціювати процес оренди державного або комунального майна.  
 • Замість формальних “конкурсів” запроваджуються онлайн аукціони. Процес проведення аукціону відбуватиметься відкрито та прозоро, в режимі реального часу.
 • Всі договори оренди державного та комунального майна повині бути опубліковані в електронній торговій системі протягом 24 місяців.  
 • Продовження строку дії договорів оренди також здійснюватиметься шляхом проведення електронних аукціонів з дотриманням переважного права для добросовісного орендаря.
 • Законом заборонено передавати державне та комунальне майно в безоплатне користування або позичку.  
 • Орендар, який отримав майно за результатами чесного та прозорого електронного аукціону, матиме значно менше обмежень на використання такого майна на власний розсуд.  

В оренду відповідно до Закону можуть передаватись такі об’єкти:

 • єдині майнові комплекси підприємств, їхніх відокремлених структурних підрозділів;
 • нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення, а також їх окремі частини);
 • інше окреме індивідуально визначене майно;
 • майно, що не увійшло до статутного (складеного) капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) (далі — майно, що не увійшло до статутного капіталу), а також майно, заборонене до приватизації, яке може при перетворенні державного підприємства в господарське товариство надаватись такому товариству на правах оренди;
 • майно, щодо якого до статутного капіталу внесено право господарського відання на майно.

Звичайно є об’єкти які не можуть бути передані в оренду. Перелік таких об’єктів визначено Законом України «Про оренду державного та комунального майна».

Передача державного та комунального майна в оренду відбувається в декілька етапів:

 • прийняття рішення щодо наміру передачі майна в оренду;
 • внесення інформації про потенційний об’єкт оренди до ЕТС;
 • прийняття рішення про включення потенційного об’єкта оренди до одного із Переліків;
 • опублікування інформації про потенційний об’єкт оренди, щодо якого прийнято рішення про включення до одного з Переліків, в ЕТС;
 • розміщення в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду;
 • проведення аукціону на право оренди майна або передача об’єкта в оренду без проведення аукціону, укладення та публікація в ЕТС договору оренди.

Процедура участі в аукціоні з оренди майна.

Згідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», орендарями за цим Законом можуть бути фізичні та юридичні особи, у тому числі фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.

Участь в аукціоні проходить в декілька етапів:

ЕТАП 1. Реєстрація на акредитованому майданчику системи PROZORRO.ПРОДАЖІ.  

ЕТАП 2. Для підтвердження участі в аукціоні необхідно здійснити оплату гарантійного та реєстраційного внесків. Якщо учасник не став переможцем в аукціоні, гарантійний внесок повертається йому в повному обсязі.  

ЕТАП 3. Подання закритої пропозиції разом з документами, що вимагаються законодавством та орендодавцем.

ЕТАП 4. Участь в аукціоні. Перший аукціон проводиться за класичною моделлю в 3 раунди по 3 хвилини на кожного учасника. Переможцем визначається учасник, що надав найбільшу цінову пропозицію. У разі якщо перший аукціон не відбувся (у зв'язку з відсутністю учасників) призначається повторний аукціон з початковою ціною, що на 50% нижче від початкової ціни першого аукціону. У разі якщо повторний аукціон не відбувся, призначається третій аукціон з можливим зниженням ціни до 99%.

ЕТАП 5. Підписання протоколу торгів. Переможець аукціону протягом 3 робочих днів зобов’язаний підписати протокол та надіслати його до майданчику разом з документами, що були завантаженні до електронної торгової системи.  

ЕТАП 6. Проведення оплати та підписання договору оренди. Переможець укладає договір оренди об’єкта оренди та підписує акт приймання-передачі з орендодавцем протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.  

Отже, якщо Ви діючий орендар чи плануєте вперше взяти в оренду нерухомість державної чи комунальної власності, фахівці компанії E-Zakupivli нададуть кваліфікаційну допомогу та звернуть Вашу увагу на тонкощі участі в онлайн аукціонах та забезпечать супроводження процедури оренди від реєстрації на аукціоні до оформлення договору.   


Компанія Електронні Закупівлі надає послуги в таких містах України : Одесса, Дніпро, Чернігів, Харків, Житомир, Полтава, Херсон, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Миколаїв, Кіровоград, Сумми, Львів, Черкасси, Хмельницьк, Волинь, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття, Чернівці.Оренда нерухомого майна
Перейти до списку аукціонів
Відгуки

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення