Добровільний продаж

Отримайте консультацію від фахівця
Залиште номер телефону та отримайте необхідну інформацію
Перейти до аукціонів
ДОБРОВІЛЬНИЙ ПРОДАЖ

Добровільний продаж майна – особисто прийняте рішення власника про відчуження свого майна третім особам. Простіше кажучи це перехід речі від однієї особи до іншої.

Продаж майна на перший погляд здається простим процесом в якому є дві зацікавлені особи: продавець та покупець, проте цілі у кожного різні.

Хтось прагне продати як найвигідніше, а хтось придбати і зазвичай саме ці обставини ускладнюють процес продажу. Звичайно процес реалізації майна за останні роки кардинально змінився і має багато різних механізмів та інструментів для розширення локації продажу та виявлення інтересів покупця.

Замовити консультацію

РОЗГЛЯНЕМО ЗА РАХУНОК ЯКИХ ІНСТРУМЕНТІВ В УКРАЇНІ МОЖНА ЗБІЛЬШИТИ ПРОДАЖ НЕРУХОМОСТІ.

Наразі продаж нерухомого майна здійснюється через агентства нерухомості та різні платформи по прикладу: ОЛХ, DOM.RIA, ЛУН.ЮА, Rieltor.ua, Besplatka.ua, Est.ua, Mesto.ua. Всі ці ресурси в тій чи іншій частині дієві але не дають змоги продати майно як найвигідніше. Добровільна реалізація майна не задіює інструмент конкуренції та локаційно зв'язана.

Розглянемо Prozorro.Продажі – як інструмент збільшення кола потенційних покупців та продажу майна на найвигідніших умовах (Прозорро.Продажі – як ефективний інструмент з продажу майна приватних компаній на електронних аукціонах).

В Україні з 2017 року працює система Прозорро.Продажі. Дана система за роки своєї роботи зарекомендувала себе як ефективний інструмент з продажу комунального майна та держ майна.

За період свого існування в системі проведено більше 463 тисяч аукціонів. Прийняло участь в онлайн аукціонах понад 53 тисяч учасників. Розмір мінімальної ціни в ході торгів збільшено на 36 відсотків.

Всі ці дані свідчать про успішність та результативність електронних аукціонів.

Наразі в системі Prozorro.Продажі реалізується майно за наступними напрямками:

- Активи банків, що перебувають в стадії ліквідації (Фонд гарантування вкладів фізичних осіб) – будь – яке майно, що обліковується на балансі банка (транспортні засоби; нерухомість; майно, що перебуває в заставі), кредиторська та дебіторська заборгованість;

- Майно державних та комунальних підприємств – матеріальні активи, що не використовується у виробництві;

- Мала приватизація (МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ – продаж державного та комунального майна) - продаж підприємств, земельних ділянок, споруд та будівель, пакетів акцій компаній, які належать державі чи місцевій владі ;

- Оренда нерухомості – передача права оренди майна державної та комунальної власності;

- Оренда та продаж земельних ділянок – з липня 2021 року розпочалися земельні торги, а це означає, що кожен українець може придбати чи взяти в оренду землі державної чи комунальної власності;

- Банкрутство (Прозорий продаж майна боржників банкрутів) – реалізація майна боржників, що в судовому порядку були визнані банкрутами;

- Активи Укрзалізниці;

- Активи Укроборонпром;

- Продаж необробленої деревина;

- Металобрухт;

- Реалізація майна приватної форми власності – приватні компанії чи фізичні особи підприємці мають можливість реалізувати своє майно на Prozorro.Sale

Електронні торги складаються з наступних стадій

Підготовка до електронних торгів

З першу власник майна який вирішив скористатися системою Прозорро.Продажі повинен пройти реєстрацію на акредитованому майданчику. Після чого у користувача з’являється можливість розмістити своє оголошення про реалізацію власного майна. Оголошення повинно містити характеристику майна, його стан, місцезнаходження, фото, технічну документацію (за наявності ) та початкову ціну. Зверніть увагу! Опис майна повинен максимально чітко характеризувати майно та його стан. Якщо це нерухомість то буде доцільно зазначити її місцезнаходження та інфраструктуру району, логістику. Фото об’єкта нерухомості повинні бути якісні та не спотворювати дійсний стан майна. В оголошенні бажано одразу відобразити порядок розрахунків та укладання договору купівлі – продажу.

Участь в електронних торгах

Після опублікування в системі одразу з’являється оголошення про продаж чи оренду майна. Це ж оголошення автоматично відображається на всіх акредитованих майданчиках, яких близько 50. Майданчики виконують роль агентів з пошуку потенційних покупців, тому задіюють всі свої інструменти по залученню покупців для участі в аукціоні саме через їх майданчик. Майданчик отримує комісійну винагороду лише з покупця який став переможцем. Тому кожен майданчик задіяний в процесі продажу вашого майна.

Прийняти участь в онлайн аукціоні можуть як фізичні так і юридичні особи. Вимоги до учасників визначені умовами аукціону та замовником.

Обов’язковими вимогами допущення до участі в аукціоні є сплата гарантійного та реєстраційного внесків. Після оплати та зарахування внесків на рахунок майданчика учасник подає свою цінову пропозицію через особистий кабінет шляхом завантаження документів. У разі виникнення питань учасник може звернутися до менеджера майданчика за допомогою.

Рекомендуємо всім учасникам перед реєстрацією на аукціон звернутися до представника продавця для отримання максимальної інформації по активу та всі подробиці по укладанню договору купівлі – продажу. У разі якщо переможець аукціону відмовляється від підписання протоколу торгів чи договору купівлі – продажу, гарантійний внесок йому не повертається.

ПРОВЕДЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ТОРГІВ

В системі Прозорро.Продажі онлайн аукціоні відбуваються за двома моделями: класичний (англійський) аукціон та голландський аукціон з покроковим зниженням ціни.

Більш детально про кожну з моделей аукціону відображено у нашому матеріалі Порядок участі в електронних аукціонах Прозорро.Продажі

Зазвичай для продажу власного майна продавці використовують класичну модель аукціону яка передбачає підвищення початкової ціни.

Такий аукціон проходить в 3 раунди, в кожному із яких учасникам надається 3 хвилини для подання ставки. По закінченню 3 раундів система автоматично визначає переможця з найбільшою запропонованою ціною.

Дана модель аукціону цікава тим, що кожен учасник до дня аукціону повинен зробити свою закриту ставку. Розмір ставки впливає на черговість ходу в аукціоні. Учасник з найвищою закритою ціновою пропозицією буде мати право останнього голосу в раунді, а тому шанси на перемогу набагато більші ніж в інших учасників.

ДОБРОВІЛЬНИЙ ПРОДАЖ МАЙНА ПРИВАТНИХ КОМПАНІЙ РОЗПОЧАЛОСЬ В СИСТЕМІ В 2019 РОЦІ.

Система Prozorro.Продажі з початку була впроваджена для реалізації активів банків відносно яких розпочато процедуру ліквідації. Згодом завдяки результативності в системі розпочалась реалізація майна державних та комунальних підприємств, а також об’єктів малої приватизації. Наразі система працює більш ніж на десяти напрямках.

В 2019 році Прозорро.Продажі розпочали проект з продажу майна приватної форми власності, де кожна приватна компанія чи ФОП має можливість безкоштовно скористатися системою для продажу свого майна.

ПЕРЕВАГИ СИСТЕМИ

ПЕРЕВАГИ СИСТЕМИ ДЛЯ ПРОДАВЦЯ

Безкоштовна платформа для продавця. Розміщення оголошень в системі безкоштовне. Продавець взагалі не несе жодних витрат по розміщенню свого оголошення.

Масштабність. Публікація оголошення про продаж чи оренду майна не обмежена регіоном. Тобто інформацію про актив отримують всі учасники, що зареєстровані в системі, а майданчики додатково рекламують майно на національних та регіональних ресурсах.

Конкуренція. Реалізацією вашого майна займаються близько 50 майданчиків, кожен із яких зацікавлений щоб саме його учасник став покупцем.

Прозорість. Система не допускає жодних шахрайських дій. Вся інформація є у вільному доступі. Кожен бажаючий навіть не зареєстрований має можливість в режимі реального часу спостерігати за онлайн аукціонами.

Досвід та довіра. За роки свого існування Прозорро.Продажі зарекомендувало себе як прозорий та дієвий інструмент з продажу та оренди державного та комунального майна. Кількість зареєстрованих учасників та продавців свідчать про довіру держави, бізнесу та громадян до системи.

Зацікавленість у швидкому та вигідному продажу. Пошуком потенційного покупця займаються 47 акредитованих майданчиків. Кожен майданчик зацікавлений щоб саме його учасник став покупцем. Тому майданчики прикладають максимальних зусиль для пошуку покупців та задіюють різноманітні маркетингові інструменти для їх залучення.

Всі ці переваги в комплексі значно збільшують шанси на продаж вашого майна на найбільш вигідних умовах. При цьому продавець практично не задіяний в цьому процесі.

ПЕРЕВАГИ ДЛЯ ПОКУПЦЯ

Зручність. Кожен зареєстрований учасник отримує від свого майданчика на постійній основі актуальну інформацію про майно, що реалізується чи здається в оренду. Потенційний покупець не покидаючи дому чи офісу має можливість придбати будь яке майно в будь якому регіоні України.

Гарантії. Прозорро.Продажі є державним підприємством та відноситься до Міністерства економічного розвитку України. Сама система розроблена таким чином, щоб кожен бажаючий мав вільний доступ до інформації та прозорий механізм проведення електронних аукціонів.

Можливість придбати майно з дисконтом. Майно державних та комунальних підприємств, а також боржників банкрутів може реалізовуватись на голландському аукціоні з покроковим зниженням ціни до 99%.

Отже, якщо ви вирішили реалізувати власне майно рекомендуємо скористатися безкоштовними послугами Prozorro.Продажі для продажу майна на найвигідніших умовах. Для отримання безкоштовної консультації звертайтесь за телефоном: 0678279991.

Добровільний продаж

 


Компанія Електронні Закупівлі надає послуги в таких містах України : Одесса, Дніпро, Чернігів, Харків, Житомир, Полтава, Херсон, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Миколаїв, Кіровоград, Сумми, Львів, Черкасси, Хмельницьк, Волинь, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття, Чернівці.

Статті на тему

Відгуки
Відповіді на актуальні питання
Починаючи з 2019 року в системі Прозорро.Продажі розпочато продаж майна приватних компаній та фізичних осіб підприємців. Наразі юридичні та фізичні особи мають можливість реалізувати своє майно за допомогою електронних аукціонів Проззоро.Продажі. Проте щодо фізичних осіб є обмеження – мінімальна ціна лоту повинна бути не менше 100 тис. гривень.
Вимоги до оголошення є ідентичними що й до інших аукціонів. Це характеристики майна, його місцезнаходження, ціна, дата аукціону, розмір внеску, рахунки на які повинні бути сплачені кошти за лот, особливості оформлення договору, додаткові вимоги до учасника. З документів фізичним особам потрібно надати витяг з державного реєстру речових прав, що підтверджує право власності на майно та відсутність заборон на відчуження. Бажано також долучити актуальне фото.
Всі замовники/організатори аукціонів використовують електронну торгову систему безкоштовно. Комісійна винагорода отримується лише з переможців аукціону.
Всі аукціони проходять в режимі онлайн в реальному часі. Організатор торгів на свій вибір може обрати модель проведення аукціону – класичну (англійську) чи голландську.
По-перше, це додатковий БЕЗКОШТОВНИЙ інструмент для збільшення кола потенційних покупців. По-друге, масштабність системи. Система працює по всій території України. Всі оголошення бачать всі користувачі системи по країні. По-третє – конкуренція за покупця між майданчиками. Наразі в системі акредитовано близько 50 майданчиків, кожен з яких максимально намагається залучити потенційного покупця через свої маркетингові механізми, а тому про Ваше майно обов’язково дізнаються. Довіра та зручність користувачів системи. На Prozorro.Продажі вже зареєстровано більше ніж 55 тисяч потенційних покупців.

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення