Реалізація майна

Отримайте консультацію від фахівця
Залиште номер телефону та отримайте необхідну інформацію
Перейти до аукціонів
ПРОДАЖ МАЙНА НА ЕЛЕКТРОННИХ АУКЦІОНАХ

Вже майже 10 років як на зміну кабінетним торгам прийшли онлайн аукціони.

Розпочалось це ще в 2014 році з пілотного проєкту СЕТАМ (система електронних торгів арештованого майна). Система є державною власністю і входить в структуру Міністерства юстиції України. Саме з продажу арештованого майна в межах виконавчого провадження запроваджено електронні онлайн аукціони. Тоді на зміну торгівельним організація прийшла електронна система з продажу арештованого майна.

Проєкт показав свою ефективність, тому був запроваджений по всій Україні. З роками система електронних торгів вдосконалювалась і розширила свої напрямки.

Наразі в СЕТАМ (OpenMarket) окрім арештованого майна реалізуються наступні активи:
  • - Майно та права вимоги за кредитами АТ «Приватбанк»;
  • - Майно та права вимоги за кредитами АТ «Укргазбанк»;
  • - Майно та права вимоги за кредитами АТ «Укрексімбанк»;
  • - Добровільний продаж (продаж майна приватних компаній та фізичних осіб)
Взяти участь в онлайн аукціонах СЕТАМ
  • Взяти участь в онлайн аукціонах СЕТАМ можуть як юридичні так і фізичні особи шляхом реєстрації на платформі та сплати гарантійного внеску. Порядок участі в торгах регламентується Порядком реалізації арештованого майна та Правилами проведення торгів для відповідних напрямків.
  • З інформацією про механізм проведення торгів, інструкцією з реєстрації та участі в торгах, а також з перевагами та мінусами аукціонів з продажу арештованого майна можна ознайомитись за цим посиланням https://ezakupivli.com.ua/rmb/realizatsiya-areshtovanogo-majna

Окрім СЕТАМ є ще одна система з реалізації майна шляхом проведення електронних аукціонів – Прозорро.Продажі.

Прозорро.Продажі – дворівнева електронна торгівельна система з продажу та оренди майна. Є власністю держави в особі Міністерства економіки України.

Система запроваджена в 2016 році і основним її напрямком була реалізація активів банків, що перейшли в управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Прозора та проста система електронних торгів відразу завоювала довіру серед простих людей та бізнесу. Завдяки ефективності системи розширились напрямки її діяльності.

Наразі Prozorro.Продажі працює за такими напрямками:
ЕТАПИ УЧАСТІ В ЕЛЕКТРОННИХ АУКЦІОНАХ

1. Реєстрація на платформі. Для аукціонів з продажу арештованого майна реєстрація відбувається на єдиному порталі СЕТАМ (OpenMarket). В аукціонах Прозорро.Продажі реєстрація відбувається через акредитовані майданчики.

2. Сплата внесків та подання пропозицій. В деяких аукціонах (наприклад з приватизації та оренди) передбачено подання до електронної торгової системи через особистий електронний кабінет документів та заяв передбачених законодавством.

3. Участь в онлайн аукціоні. Аукціони СЕТАМ та Prozorro.Продажі кардинально відрізняються.

4. Підписання протоколу торгів (якщо це передбачено регламентом).

5. Оплата за ЛОТ.

6. Підписання договору купівлі – продажу чи отримання акту про реалізацію майна.

МАЙНО ЯКЕ МОЖНА ПРИДБАТИ НА ЕЛЕКТРОННИХ АУКЦІОНАХ

- Нерухомість (житлова, комерційна, виробнича, складська, готелі, бази відпочинку); - Майнові комплекси; - Корпоративні права; - Цінні папери; - Права вимоги за кредитними договорами (відступлення боргу); - Транспортні засоби (легкові, спецтехніка, сільськогосподарська техніка); - Металобрухт, вторсировина; - Земельні ділянки; - Ліцензії на видобуток надр; - Оренда нерухомості; - Оренда земельних ділянок

ПОРАДИ ЮРИСТІВ ЩОДО УЧАСТІ В ЕЛЕКТРОННИХ АУКЦІОНАХ

1. В першу чергу необхідно детально ознайомитись з умовами продажу та вимогами до учасників. Не дотримання вимог може стати підставою для дискваліфікації переможця та втрати гарантійного внеску.

2. Ознайомитись з предметом аукціону (його склад, характеристики, комунікації). Бажано здійснити виїзд за місцезнаходженням активу.

3. Перевірити наявність обтяжень та судових процесів. Це убезпечить нового власника від довготривалих судових спорів.

4. Вибір стратегії участі в онлайн аукціоні.

5. Чітко дотримуватись строків підписання протоколу торгів/договору купівлі-продажу/акту про реалізацію майна та оплати за лот. Не дотримання строків є підставою для дискваліфікації учасника та неповернення сплаченого гарантійного внеску.

6. Скористатись послугами спеціалістів які мають відповідні теоретичні та практичні знання та навички. Це збільшить шанси покупця на перемогу та з економить його час та кошти.

 


Компанія Електронні Закупівлі надає послуги в таких містах України : Одесса, Дніпро, Чернігів, Харків, Житомир, Полтава, Херсон, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Миколаїв, Кіровоград, Сумми, Львів, Черкасси, Хмельницьк, Волинь, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття, Чернівці.

Статті на тему

Відгуки

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення