Продаж об'єктів малої приватизаціі

Отримайте консультацію від фахівця
Залиште номер телефону та отримайте необхідну інформацію
Перейти до аукціонів

Продаж об'єктів малої приватизаціі

ЩО ТАКЕ ПРИВАТИЗАЦІЯ ? 

Держава як власник свого майна має право передавати його у власність іншій особі, це і називається приватизація- перехід майна яке перебуває у державній або суспільній власності в приватну власність.

Існують різновиди приватизації державної власності. 

Перше це - приватизація майна, яке знаходиться у власності держ. підприємств. При приватизації цієї власності відбувається відчуження майна, що перебувало у власності комунальних або державних підприємств. Після процедури приватизації майно переходить у власність фізичної або юридичної осіб, які не є державними. 

Друге це - приватизація землі яка знаходиться у власності державного земельного фонду. 

Також існує таке поняття як «МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ». 

ЩО ТАКЕ МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ ТА В ЧОМУ РІЗНИЦЯ ? 

Згідно до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", який набув чинності в березні 2018 року, мала приватизація відбувається виключно через електронну систему ProZorro.Продажі. 

Раніше держава пропонувала активи по ускладненій, корупційно ризиковій та бюрократичній процедурі, тому потенційним учасникам торгів легше було піти в приватний сектор. Тепер створено простий і зручний спосіб реалізації державної власності через прозорий аукціон. За єдиною процедурою тепер будь-хто має доступ до активів малої приватизації. 

ЩО ПІДПАДАЄ ПІД МАЛУ ПРИВАТИЗАЦІЮ ? 

До групи малої приватизації потрапляють такі об'єкти (державної та комунальної) власності які не перевищують 250 млн грн.. , а саме:

 • Рухоме майно (транспорті засоби, устаткування, приладдя, основні матеріальні цінності);
 • Пакети акцій; 
 • Нерухомість (комерційна, офісна, адміністративна, торгівельна, виробнича, промислова, незавершені будівництва);
 • Майнові комплекси; 
 • Підприємства. 

До групи великої приватизації входять ті об'єкти, активи яких більші за 250 млн грн. 

ХТО ПРОДАЄ? 

Суб’єктами малої приватизації є: 

 • Державні органи приватизації; 
 • Місцеві ради; 
 • Органи приватизації територіальних громад.  

Перевагами малої приватизації є: 

По-перше  її відкритість та доступність бізнесу до продажу державного й комунального майна. 

По-друге чесна конкуренція. Електронні аукціони з малої приватизації в PROZORRO.ПРОДАЖІ дають можливість учасникам конкурувати чесно. 

По-третє мала приватизація, яка здійснює свою роботу через Прозорро.Продажі ефективно впливає на формування довірчих відносин між державними установами та приватними підприємствами. Це допомагає покращити економічну діяльність малого та середнього бізнесу. 

Та головне – обмежує простір для корупції. Завдяки механізму малої приватизації усі мають змогу придбати нарухомість просто та головне ProZorro. 

Зараз державна та комунальна нерухомість публікується на відкритих, чесних і перевірених онлайн - аукціонах. Супровід на яких вам допоможе здійснити компанія "Електронні закупівлі» - https://ezakupivli.com.ua . Яка має досвід у цій сфері більше 5 років.  

МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ - АУКЦІОНИ 

Система передбачає 3 аукціони, усі наступні оголошуються тільки якщо не відбувся попередній. 

1 АУКЦІОН (підвищення ціни) : 

Аукціон відбудеться якщо зареєструється не меньше 2х учасників. 

 1. Аукціон стартує зі 100% ціни яку визначили органи приватизації при публікації оголошеннь. 
 2. Аукціон складається із трьох раундів. Система встановлює рейтинг учасників за ціною від найнишчої до найвищої. В порядку якого у кожного учасника є 3 хвилини для того щоб зробити свою ставку. 
 3. Після закінчення трьох раундів системою автоматично визначається переможець із самою найвищою ціновою пропозицією. 

2 АУКЦІОН (зниження ціни) : 

Аукціон відбудеться якщо зареєструється не меньше 2х учасників. 

 1. Аукціон стартує з 50% від ціни яку визначили органи приватизації при публікації оголошеннь. 
 2. Аукціон становить з себе 3 раунди ( Усе як у першому). Система встановлює рейтинг, у кожного учасника є 3 хвалини на реєстрацію. 
 3. Переможець той, кого система визначила за найвищою ставкою. 

3 АУКЦІОН (ГОЛЛАНДСЬКИЙ) покрокове падіння ціни : 

Аукціон відбудеться якщо зареєструється не меньше 1го учасника. 

 1. Початок о  09:30 - 10:30 з ціною 50% від той, яку визначили органи приватизації при публікації оголошеннь 

Аукціон - Протягом дня на аукціоні ціна буде падати на ту кількість (кроків/відсотків) що буде визначеня за умовами оголошеннь. 

1 раунд - Один учасник має змогу зупинити аукціон(на першому етапі відкритих пропозицій) 

2 раунд - Усі учасники мають змогу у 2 етапі подати закриту цінову проппозицію. 

3 раунд - Учасник який зупинив аукціон падіння ціни на 1 раунді може подати закриту цінову пропозицію, яка повинна бути більшою ніж пропозицію учасника зробишого найвищу пропозицію у 2-му етапі (не меньше ніж на 1% від початкової ціни).

УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ ТА ЗАВЕРШЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ПРИВАТИЗАЦІЇ 

Які ж наступні дії переможця. Відповідно до положень Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна», переможець зобов’язаний протягом 4 робочих днів підписати протокол торгів та передати його на затвердження до електронного майданчика через який прийняв участь в аукціоні. Протягом 30 календарних днів з моменту проведення аукціону підписати з органом приватизації договір купівлі – продажу майна. Після повного розрахунку переможцем за придбане майно орган приватизації видає наказ про приватизацію державного чи комунального майна. На цьому процедура приватизації завершується.

Юристи компанії EZakupivli (ezakupivli.com.ua) рекомендують звернути увагу на деякі зобов'язання покладенні на переможця. Сроки визначені Законом та Положенням є обов'язковими, оскільки їх порушення автоматично приводить переможця до дискваліфікації та втрати сплаченого гарантійного внеску, а це 10% від початкової ціни. Крім того, переможець який був дискваліфікований не має права брати участь в повторному аукціоні з продажу того ж самого майна. Тому якщо ви плануєте брати участь в аукціонах з продажу об'єктів малої приватизації детально ознайомтесь з Законом та Положенням або зверніться до фахівців в даному напрямку.


Компанія Електронні Закупівлі надає послуги в таких містах України : Одесса, Дніпро, Чернігів, Харків, Житомир, Полтава, Херсон, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Миколаїв, Кіровоград, Сумми, Львів, Черкасси, Хмельницьк, Волинь, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття, Чернівці.

Продаж об'єктів малої приватизаціі
Відгуки
Відповіді на актуальні питання
Відповідно до частини сьомої ст. 14 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», до заяви на участь у приватизації об’єкта малої приватизації подаються:
1) для потенційних покупців - фізичних осіб - громадян України - копія паспорта громадянина України;
2) для іноземних громадян - копія документа, що посвідчує особу;
3) для потенційних покупців - юридичних осіб:
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань України - для юридичних осіб - резидентів;
документ про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчений згідно із законодавством держави його видачі, перекладений українською мовою, - для юридичних осіб - нерезидентів;
інформація про кінцевого бенефіціарного власника;
остання річна або квартальна фінансова звітність;
4) документ, що підтверджує сплату реєстраційного внеску, а також документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску в розмірі 10 відсотків стартової ціни з рахунка потенційного покупця, відкритого в українському або іноземному банку;
5) письмова згода потенційного покупця щодо взяття на себе зобов’язань, визначених умовами продажу.
Організатор аукціону з продажу об’єкта малої приватизації не має права витребувати від потенційного покупця інші документи і відомості, ніж передбачені частиною сьомою цієї статті.
Покупцями об’єктів приватизації з урахуванням обмежень, установлених цією статтею, можуть бути:
1) громадяни України, іноземні громадяни;
2) юридичні особи, зареєстровані на території України, крім передбачених частиною другою цієї статті;
3) юридичні особи інших держав, крім передбачених частиною другою цієї статті.
Частиною другою ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» визначено вичерпний перелік осіб, які не можуть бути покупцями.
Переможець електронного аукціону укладає договір купівлі-продажу об’єкта приватизації з органом приватизації протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.
Покупець, який підписав договір купівлі-продажу, сплачує на відповідний поточний рахунок органів приватизації ціну продажу об’єкта приватизації не пізніше ніж протягом 30 днів з дня підписання договору купівлі-продажу. Тобто фактично у переможця з дати проведення аукціону є 60 календарних днів для розрахунку за придбаний лот.
Винагорода майданчику сплачується лише переможцем аукціону. Тобто якщо учасник не став переможцем в аукціоні, винагорода майданчиком не стягується, а гарантійний внесок повертається на рахунок учасника в повному обсязі. Переможець в аукціоні повинен сплатити майданчику через який ним було подано цінову пропозицію винагороду в розмірі:
4% від ціни продажу, якщо ціна продажу становить до 4 млн. грн.;
2,5 % від ціни продажу, якщо ціна продажу становить до 64 млн. грн.;
1% від ціни продажу, якщо ціна продажу понад 64 млн. грн.

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення