Реалізація майна банкрутів

Отримайте консультацію від фахівця
Залиште номер телефону та отримайте необхідну інформацію
Перейти до аукціонів

Прозорий продаж майна боржників банкрутів

Протягом багатьох років продаж майна боржників банкрутів були за закритими дверима та обмежували кількість потенційних покупців, що часто призводило до порушення інтересів кредиторів та боржників. Відсутність прозорості та відкритості при продажу майна банкрутів обмежувало коло потенційних покупців, а як наслідок відсутність конкуренції між ними. Тому іноді майно продавалось за безцінь.

09.10.2019 р. набула чинності постанова КМУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/865-2019-%D0%BF#Text, про Порядок організації та проведення аукціонів стосовно продажу майна боржників у справах про банкрутство.

Із 21.10.2019 року продаж майна у справах про банкрутство фізичних та юридичних осіб проводиться виключно через систему Prozorro.Продажі.

Відповідальним за функціонування ЕТС з продажу майна боржників у справах про банкрутство визначено ДП "ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ".

Реалізації на онлайн аукціонах підлягає будь-яке майно – нерухоме та рухоме майно – будівлі, комерційна та виробнича нерухомість, бізнес центри та торгово – розважальні комплекси, майнові комплекси, землі, автотранспорт та цінні папери, майнові активи, право вимоги.

Організаторами таких аукціонів у системі ProZorro.Продажі є арбітражні керуючі. Для початку роботи в системі арбітражним керуючим необхідно укласти договір з електронним майданчиком про співпрацю. Завдяки дворівневій системі та наявності більш ніж 40 приватних електронних майданчиків всім користувачам ЕТС надаються кваліфікаційні послуги та консультації з питань роботи в системі.

Перелiк акредитованих електронних майданчиків дивись за посилання -https://prozorro.sale/buyers

Ознайомитись з актуальними лотами з продажу майна боржників банкрутів можна тут -https://www.dto.com.ua/tenders/current/Bankrut

Участь в аукціоні?

Брати участь в аукціонах можуть як фізичні так і юридичні особи.

Задля участі в аукціоні треба:

  • зареєструватися на акредитованому електронному майданчику системи ProZorro.Продажі;
  • оплатити гарантійний внесок 10 % від початкової вартості майна;
  • подати заявку на участь в аукціоні;
  • інші вимоги, визначені законодавством.

Допущення до аукцiону здійснюється автоматично після того, як оператор підтвердить оплату суми гарантійного внеску. Після підтвердження майданчиком учасника, останньому надсилається унікальне посилання на сторінку аукціону. Будь-яка інформація про учасника аукціону - анонімна до закiнчення аукціону.

Перелік акредитованих електронних майданчиків дивись за посилання -https://prozorro.sale/buyers

Прийом заявок розпочинається з розмiщення оголошення і закінчується у встановлений системою час. Заявки на участь в аукціоні подаються через особистий кабінет, що присвоєний електронним майданчиком. Через особистий кабінет учасник має право ставити питання організатору аукціону чи запитувати про технічні характеристики об’єкту. Учасник має можливість редагувати або анулювати свою заявку до закінчення кінцевого строку прийняття заявок на участь в аукціоні.

Ознайомитись з актуальними лотами з продажу майна боржників банкрутів можна тут -https://www.dto.com.ua/tenders/current/Bankrut

Деякі рекомендації юристів компанії EZakupivli:

Перш ніж купувати будь – яке майно, що реалізується в процедурі банкрутства потрібно максимально перевірити інформації відносно боржника банкрута. Переглянути всі судові процеси за участю даного боржника, що пов’язані з процедурою банкрутства. Зазначена інформація є у вільному доступі в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

По-друге, детально ознайомитись з предметом аукціону. Надіслати запит організатору аукціону – арбітражному керуючому щодо надання інформації стосовно всіх судових спорів, вимог зі сторони кредиторів, характеристик майна, правовстановлюючих документів, технічний паспорт та інших документів в залежності від виду майна. Перевірити наявні арешти та заборони, що можуть перешкоджати подальшій перереєстрації майна на нового власника.

По-третє, детально ознайомитись з умовами аукціону, порядком реєстрації та оплати гарантійного внеску, подання документів, що передбачені умовами аукціону. Не дотримання умов аукціону може бути підставою дискваліфікації вас як учасника, що в свою чергу передбачає втрату гарантійного внеску який складає 10 % від початкової ціни реалізації.

Отже, якщо Ви вирішили взяти участь в аукціонах з продажу майна в процедурі банкрутства отримайте максимально всю можливу інформацію відносно боржника та майна, що виставлене на реалізацію та детально ознайомтесь з усіма умовами аукціону та вимогами, що ставляться до учасників або скористайтесь послугами юристів, що спеціалізуються в сфері участі в аукціонах.

Фахівці юридичної компанії EZakupivli надають комплексні послуги з купівлі майна на аукціонах та супроводжують своїх клієнтів до завершення всіх етапів участі в аукціонах та реєстрації права власності.

Ми з Вами доти, доки Вам це потрібно!!!


Компанія Електронні Закупівлі надає послуги в таких містах України : Одесса, Дніпро, Чернігів, Харків, Житомир, Полтава, Херсон, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Миколаїв, Кіровоград, Сумми, Львів, Черкасси, Хмельницьк, Волинь, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття, Чернівці.

Купуй державні активи за зниженою ціною
Перейти до списку аукціонів

Статті на тему

Відгуки

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення