Реалізація майна банкрутів

Отримайте консультацію від фахівця
Залиште номер телефону та отримайте необхідну інформацію
Перейти до аукціонів
ПРОЗОРИЙ ПРОДАЖ МАЙНА БОРЖНИКІВ БАНКРУТІВ

У 2019 році відбулись кардинальні та довгоочікувані зміни в законодавстві з питань банкрутства. Так, 21 жовтня 2019 року набув чинність Кодекс України з процедур банкрутства, який врегульовує процедурні питання банкрутства. Раніше банкрутство регулювалось Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Новим Кодексом запроваджено підвищення ефективності процедур банкрутства, захищеності прав кредиторів, пришвидшення судового процесу, вдосконалено механізм продажу майна банкрутів та врегульовано питання банкрутства фізичних осіб.

Замовити консультацію

Процедура банкрутства проводиться в декілька етапів:

- Позасудові процедури. Санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутства. Передбачає комплекс заходів по відновленню платоспроможності боржника з метою запобігання банкрутства шляхом вжиття боржником фінансово – економічних, управлінський та організаційно-господарських заходів;

- Судове провадження у справі про банкрутство. Справа відкривається за заявою кредитора чи боржника. На даному етапі розпочинається період прийняття вимог кредиторів;

- Розпорядження майном боржника. Даний етап передбачає вжиття заходів щодо контролю за управлінням та збереженням майнових активів боржника;

- Санація боржника. Під санацією розуміється комплекс заходів по запобіганню визнання боржника банкрутом, задоволення вимог кредиторів шляхом реструктуризації боргу або зміни організаційно – правової або виробничої структури;

- Ліквідаційна процедура. Господарським судом ухвалюється постанова якою боржника визнають банкрута і розпочинається ліквідаційна процедура. Припиняється господарська діяльність банкрута;

- Продаж майна. Все майно боржника банкрута, що було виявлено виставляється на продаж через електронні аукціони;

- Закриття провадження. Провадження завершується припинення існуванням юридичної особи або відновленням платоспроможності боржника

Однією з головних новел в сфері банкрутства було переведення продажу майна банкрутів з режиму «оффлайн» в «онлайн».

Відтепер продаж всіх активів боржників банкрутів відбувається через електронні аукціони Прозорро.Продажі. Дана система за роки свого існування зарекомендувала себе як прозорий та простий інструмент з купівлі – продажу державного та комунального майна, а також майна банків, що перебувають в стадії ліквідації.

Наразі в системі Prozorro.Продажі реалізується:

  • Активи збанкрутілих банків (ФГВФО);
  • Об’єкти малої приватизації;
  • Майно державних та комунальних установ та підприємств;
  • Металобрухт та інша вторинна сировина;
  • Спеціальні дозволи на користування надрами;
  • Земельні ділянки;
  • Майно приватних компаній;
  • Оренда державного та комунального майна;
  • Оренда землі.
До основних переваг електронних аукціонів Прозорро.Продажі можна віднести:

- Відсутність суб’єктивного впливу організаторів торгів і покупців на результати аукціону. Переможець автоматично визначається з найвищою ціною. До початку аукціону ні кому не відомо про кількість учасників та інформацію про них;

- Відкритість та прозорість системи. Кожен має вільний доступ до системи в режимі реального часу;

- В системі акредитовано більш ніж 50 майданчиків, кожен з яких зацікавлений у продажі майна своєму покупцеві. Завдяки такій конкуренції на аукціон залучається значна кількість потенційних покупців, що в свою чергу впливає на формування ціни продажу.

За 5 років існування електронної торгової системи Prozorro.Продажі проведено близько 500 тисяч аукціонів, реалізовано майна на суму понад 63 млрд. грн.

Порядок організації та проведення аукціонів стосовно продажу майна боржників у справах про банкрутство

Організатором аукціону з продажу майна банкрутів є арбітражний керуючий, що призначається господарським судом. Саме він розробляє та оголошує аукціони з продажу майна за погодженням з комітетом кредиторів.

Перший аукціон повинен бути оголошений організатором торгів протягом 20 днів з дня отримання згоди від комітету кредиторів або визначення умов судом.

В оголошенні про продаж майна на аукціоні обов’язково зазначається характеристика складу майна, початкова ціна, крок аукціону, розмір гарантійного внеску, дата аукціону, додаткова інформація, фотографічні зображення майна. Більш детальний перелік вимог до оголошення визначено в статті 77 Кодексу України з процедур банкрутства.

АУКЦІОН З ПРОДАЖУ МАЙНА БАНКРУТІВ

Майно боржників банкрутів реалізується в три етапи:

- Перший аукціон. Проводиться за класичною моделлю шляхом підвищення початкової ціни. Початкова ціна майна встановлюється на рівні його вартості. Достатньо одного учасника щоб аукціон відбувся. У разі якщо аукціон не відбувся, організатор торгів зобов’язаний протягом 30 днів оголосити наступний аукціон.

- Перший повторний аукціон. Початковою ціною є знижена на 20% початкова ціна першого аукціону. Може проводитись із зниженням початкової ціни лише за згодою комітету кредиторів. У разі якщо перший повторний аукціон відбувся без визначення переможця, арбітражний керуючий повинен оголосити другий повторний аукціон протягом 30 днів.

- Другий повторний аукціон. Проводиться з можливістю зниження початкової ціни. Початковою ціною є знижена на 25 % початкова ціна першого повторного аукціону. Розмір зниження ціни погоджується комітетом кредиторів та може становити до 99%.

По завершенню аукціону система автоматично визначає переможця з найвищою запропонованою ціновою пропозицією.

Переможець аукціону протягом 3 робочих днів повинен підписати протокол торгів та передати його до майданчику через який приймав участь. Протягом 10 робочих днів з дня проведення аукціону переможець сплачує запропоновану ним ціну. Не пізніше 3 робочих днів переможець та замовник аукціону повинні підписати акт про придбання майна на аукціоні.

ЩО ПІДЛЯГАЄ РЕАЛІЗАЦІЇ НА ОНЛАЙН АУКЦІОНІ

Усі активи (майно та майнові права) банкрута, що належать йому на праві власності або господарського віддання входять до складу ліквідаційної маси за рахунок якої відбувається задоволення вимог кредиторів.

Після проведення інвентаризації та погодження умов продажу ліквідатор здійснює реалізацію активів боржника банкрута на електронному аукціоні.

Отож, придбати на онлайн аукціоні можна:

- Нерухомість. Комерційну нерухомість: промислову, виробничу, складську, офісну, магазини, торгово – розважальні центри, готелі, бази відпочинку та ін. Житлову нерухомість: квартири, будинки.

- Земельні ділянки різного цільового призначення.

- Транспортні засоби, спецтехніку, сільгосптехніку.

- Обладнання та товарно-матеріальні цінності.

- Права вимоги за зобов’язаннями.

- Корпоративні права.

Ознайомитись з актуальними лотами з продажу майна боржників банкрутів можна тут - https://ezakupivli.com.ua/auctions/bankrutstvo

Участь в аукціоні з банкрутства

До участі в аукціоні допускаються як юридичні так і фізичні особи. Для участі в аукціоні потенційний покупець повинен пройти реєстрацію на акредитованому майданчику системи Prozorro.Продажі шляхом заповнення електронної форми. Для ідентифікації учасник завантажує до електронної системи через свій особистий кабінет електронні документи. Для фізичних осіб – облікову картку платника податків, копію документа, що посвідчує особу. Для юридичних осіб - витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань України — для юридичних осіб – резидентів.

Після проходження ідентифікації та підтвердження з боку майданчика, учасник сплачує гарантійний внесок на рахунок майданчика. Учасник гарантійний внесок якого зарахований на рахунок майданчика до закінчення періоду подання пропозицій допускається до участі в аукціоні

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЮРИСТІВ КОМПАНІЇ EZAKUPIVLI

Перш за все, потенційний покупець повинен максимально отримати інформацію про характеристики та стан майна, що реалізується. Для цього необхідно детально ознайомитись з інформацією та документацією до лота, що розміщена в ЕТС (електронна торгова система). Провести огляд майна за місцем його знаходження. Перевірити наявність арештів та заборон відчуження, а також інших судових справ пов’язанних з майном банкрута.

По – друге, детально ознайомитись з регламентом торгів або звернутись до фахівців, що мають практичний досвід з участі в онлайн аукціонах. Чітко дотримуватись строків підписання протоколу та оплати, оскільки порушення цих строків тягне за собою дискваліфікацію переможця та втрати гарантійного внеску.

В третє, заощадити свій час на вивчення регламенту торгів та інших нормативних актів та доручити цю справу професіоналам, які без жодних ризиків допоможуть прийняти участь в аукціоні і збільшать Ваші шанси на перемогу.

Прозорий продаж майна боржників банкрутів

 

Компанія Електронні Закупівлі надає послуги в таких містах України : Одесса, Дніпро, Чернігів, Харків, Житомир, Полтава, Херсон, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Миколаїв, Кіровоград, Сумми, Львів, Черкасси, Хмельницьк, Волинь, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття, Чернівці.

Купуй державні активи за зниженою ціною
Перейти до списку аукціонів

Статті на тему

Відгуки
Відповіді на актуальні питання
Все майно, що належить фізичній чи юридичний особі відносно яких господарським судом розпочато процедуру банкрутства реалізується на Прозорро.Продажі. Це може бути різного виду нерухоме майно, транспортні засоби, права вимоги, обладнання, матеріальні цінності та ін.
Аукціони з продажу майна банкрутів проходять в три кола. Перший аукціон проходить за класичною моделлю з підвищенням початкової ціни. Повторний аукціон може проводитись як за класичною моделлю так і за голландською з покроковим зниженням ціни. При повторному аукціоні початкова ціна є зниженою на 20 % від початкової ціни першого аукціону. Початковою ціною другого повторного аукціону є зменшена на 25 % початкова ціна першого повторного аукціону. Другий повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової ціни. Розмір зниження початкової ціни затверджується рішенням кредиторів.
- Окрім відомостей визначених статтею 77 Кодексу з питань банкрутства до оголошення повинні бути додані наступні документи:
- постанова про визнання боржника банкрутом;
- погодження комітету кредиторів у разі продажу заставного майна;
- фото майна та фото оголошення про продаж об’єкта нерухомості.
Переможець аукціону повинен протягом 3 робочих днів підписати протокол торгів та передати його до акредитованого майданчика через який він приймав участь. Розрахунки за придбаний лот повинні бути проведені протягом 10 робочих днів.
У разі якщо переможець аукціону не підписав та не передав до майданчику протокол торгів протягом 3 робочих днів або не здійснив повну оплату за придбане майно в десятиденний термін, він підлягає дискваліфікації. В такому разі учасник втрачає гарантійний внесок і останній перераховується організатору торгів.

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення