У жовтні минулого року в Україні розпочалося проведення електронних аукціонів з реалізації та оренди земель у системі «Прозорро.Продажі».
Наразі в системі оголосили близько 3800 торгів з оренди та близько 3 тисяч з реалізації земель, загальна площа яких охоплює більш як 31 тисячу гектарів. Загальна вартість землі, що пропонувалася до оренди, складає 168 мільйонів гривень, а продаж приніс 2,6 мільярда гривень.
Найвищою початкова ціна на аукціонах з оренди була у:
- Кіровоградській області — 23,15 тисячі гривень;
- Львівській області — 21,3 тисячі гривень;
- Одеській області — 19,4 тисячі гривень;
- Хмельницькій області — 12,7 тисячі гривень;
- Дніпропетровській області — 10,4 тисячі гривень.
Найвищу початкову ціну мали лоти на аукціонах з продажу на:
- Львівщині — 698 тисяч гривень;
- Київщині — 678 тисяч гривень;
- Вінниччині — 351 тисяча гривень;
- Закарпатті — 195 тисяч гривень;
- Одещині — 165 тисяч гривень;
- Черкащині — 69 тисяч гривень.
З початку повномасштабного вторгнення було проведено близько 912 торгів, завдяки яким організатори отримали 234 мільйони гривень. За увесь рік функціонування земельних торгів організаторам вдалося заробити 751 мільйон гривень.
Наразі система отримує заяви на участь у 657 аукціонах землі, оголошена вартість яких становить 288 мільйонів гривень.
Зростання цін на аукціонах складає приблизно 70%.
Нагадаємо, що 24.03.2022 ВР надала дозвіл не проводити торги з оренди державних і комунальних земель сільськогосподарського призначення упродовж дії воєнного стану. Але це не розповсюджується на усі інші види землі, тобто проведення операцій з такими землями й надалі має проходити в системі «Прозорро.Продажі». До того ж приватні особи теж не входять в перелік тих, кого стосуються такі зміни. В них як і до цього є можливість оголосити аукціони з реалізації та оренди землі сільськогосподарського призначення в системі.