2022 рік став рекордсменом за кількістю учасників на аукціоні. За базу відпочинку „Трембіта“ боролися 83 підприємці.

Начальник Регіональних відділеннь ФДМУ Львівської, Закарпатської та Волинської областей Владислав Калинець ділиться успішними результатами праці у 2022 році  та планами на 2023 рік.
Приватизація. Під час війни головним завдання приватизації не є одноразове отримання коштів до держбюджету, а залучення інвестицій до державних підприємств, що є неефективними та непрацюючими. 
Результати проведення приватизації у 2022 році (з жовтня місяця, коли відновилася приватизація ): 49 успішно проведених аукціонів та 332 учасники.
•    586 млн грн. — у держбюджеті від приватизації об'єктів державної власності. 
•    556, 8 млн грн — в бюджеті країни. 
«У 2022 році ми мали рекорд за кількістю учасників на аукціоні - база відпочинку „Трембіта“ — 83 підприємці, Серед найбільш успішно проданих об'єктів — пакет 100% акцій АТ „Львівський ювелірний завод“ (185 398 855 грн). Також варто згадати Вузлівське місце провадження діяльності та зберігання спирту ДП „Укрспирт“ (130 370 216 грн); майновий комплекс державного підприємства „Дашавський завод композиційних матеріалів“ (33 900 435 грн); майновий комплекс державного підприємства „Львівське конструкторське бюро“ (10 150 000 грн); пакет 100% акцій АТ „ЕРОТРОН“ (55 000 001 грн); пакет акцій 72,692% ПрАТ „ПКІ конвеєробудування“ (28 020 000 грн); Єдиний майновий комплекс державного підприємства „Львівський дослідний завод Національної академії наук України“ (14 080 000 грн)» - зазначив Калинець.
Після придбання об’єкту единого майнового комплексу або пакету акцій, інвестор-покупець протягом пів року окрім вартості об’єкту сплачує сумму заборгованості підприємства перед бюджетом а також борги із зарплати.На сьогоднішній день ще буде сплачена заборгованість перед бюджетом яка становить 25 млн грн, а також заробітна плата що складає понад 1 млн грн. 
Маємо зазначити, що власником майна переможець аукціону стає лише тоді, коли сплатить вартість лота. На це йому дається 20 робочих днів після дня завершення аукціону. Лише після того, як кошти дійдуть до бюджету буде підписуватися договір куплі-продажу. 
«Водночас маємо невтішну статистику — 12 учасників відмовилися сплачувати виграшні ставки, які вони самі запропонували під час аукціону, — зазначив Владислав Калинець. — Якщо переможець не сплачує кошти — він втрачає гарантійний внесок у розмірі 20% від стартової ціни, який перераховуються до бюджету та не зможе більше брати участь у приватизації цього об'єкту. Тому у бюджет надійшло 7,1 млн грн в бюджеті від гарантійних внесків. Зривати аукціони з приватизації сьогодні — економічний тероризм і навмисна диверсія проти України. Відповідальні інвестори поки не змогли викупити державне майно та розвивати бізнес».
На сьогодні у парламенті зареєстрований законопроєкт № 8236 – Збільшення розміру гарантійного внеску. ФДМУ розробив цей законопроєкт для вирішення проблеми «економічного тероризму», який усуне подібні афери в майбутньому.
Оренда майна принесла у державний бюджет близько 54 млн грн. За словами Владислава Калинець, під час військового стану оренда відбувається за спрощеною процедурою, а орендарі отримують пільги та знижки. Завдяки відновленню оренди держмайна, вітчизняний у бізнес продовжує працювати та відкривати нові можливості для роботи, зокрема, релокованому із гарячих точок.
«Наше регіональне відділення у 2022 році провело 185 орендних аукціонів. Укладено 133 договорів оренди, прийнято 90 рішень про продовження договорів оренди термін, яких закінчується. 86, 3 тис. грн на користь держави стягнено заборгованості з орендної плати в судовому порядку».
Крім того, пройшло понад 64 зустрічей із бізнесом та з представниками органів державної влади.
Під час повномасштабного вторгнення, в 2022 році було втілено такі проєкти:
•    Львівська ОВА з балансоутримувачами на території Львівської області  провели аудит приміщень державної власності для визначення потенціалу розміщення ВПО. Результатом стало розселення понад 30 тисяч осіб та формування резерву для 40 тисяч осіб. 
•    Регіональне відділення Фонду держмайна спільно з Львівською ОВА проводили координовані дії по релокації підприємств.
•    Підписання договору оренди з релокованим підприємством Львівської області. Більше ніж 200 підприємств були змушені релокуватись до Львівської області, через повномасштабну агресію росії. На території області були організовані 2 державних підприємства, що почали функціонувати як склад по зберіганню майна підприємств, які релоковувалися.
•    Загалом було здано в користування/оренду об'єктів в загальній площі - 26 903,5 м2.
«Впевнено можна заявити, що бізнес, який купує обʼєкти, чи орендує має велику довіру до українського ринку у такий важкий час та вірить в перемогу ЗСУ. Окрім того, що інвестор отримує можливість продовжувати роботу, заробляти гроші, сплачувати податки, це також неабияка допомога Збройним Силам України та підтримка економічного фронту», -  Владислав Калинець.
Плани щодо приватизації державного майна на 2023 рік
«Цікавий об'єкт виставимо на аукціон уже незабаром, це готель „Власта“, що на вул. Клепарівській, 30. Основним видом діяльності, згідно із статутом — діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування. Цей готель розташований у Львові за три кілометри від площі Ринок та за 20 хвилин ходьби від парку „Високий замок“. За 10 хвилин ходьби від помешкання працюють різноманітні магазини і кафе. Через дорогу від готелю обладнано відкритий сезонний басейн. Відстань від готелю „Власта“ до автобусної зупинки на вулиці Клепарівська — 300 метрів. Міжнародний аеропорт Львова розміщений за 7,5 км. Стартова ціна — 7 млн грн. Це хороша інвестиція».  — зазначає Владислав Калинець.
Також планують виставити на аукціон «Західний експертно-технічний центр держпраці», на вул.Б.Хмельницького, 233-А Львові. Середньооблікова чисельність працівників центру — 119 осіб. Вид економічної діяльності - технічні випробування та дослідження. Стартова ціна — 36, 3 млн грн.
Окреме майно Сторонибабського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт»
•    Підприємство діюче. Місцезнаходження об'єкту:
•    Золочівський р-н., с. Сторонибаби, вул. Заводська, 1
•    Загальна площа земельних ділянок: 144,0764 га (це 7 — земельних ділянок)
•    Загальна площа приміщень: 7 979,5 кв.м.
•    Виробництво харчового спирту
•    Стартова ціна — 53,3 млнгрн.
Державне підприємство «Новояворівське державне гірничо-хімічне підприємство «Сірка». Видобуток сірки було припинено ще в 2006 році і надалі підприємство не виробляло продукції. Основним доходом було и залишається здавання в оренду нерухомого майна.
«Коштів, які отримує підприємство від оренди майна та надання послуг не вистачає для виплати заробітної плати працівникам, що забезпечують його роботу. Підприємство знаходиться на землях Яворівського та Новояворівського ОТГ. Загальна площа земельних ділянок, на якій розташовані об'єкти підприємства — 220,2 га. Та багато інших об'єктів. Слідкуйте за аукціонами». — зазначив Владислав Калинець.

У ВАС Є ПИТАННЯ?

Напишіть нам
Обов’язкове поле введення